Avrupa Gezi Rehberi Lüksemburg Gezi Rehberi

Lüksemburg Gezi Rehberi

Dünyanın en zengin ülkeleri içerisinde gösterilen Lüksemburg, bulunduğu yer ve Avrupa Birliği'nin birçok merkezinin burada bulunması sebebiyle oldukça stratejik bir konumda yer alıyor. Bir Batı Avrupa şehri olan Lüksemburg aynı zamanda Belçika, Fransa ve Almanya ile de komşu olma özelliği taşıyor. Havayolu ile yaklaşık olarak 3,5-4 saatlik bir yolculuk sonrasında ulaşabileceğiniz Lüksemburg'da yaşam, ülke genelinde hâkimiyetini gösteren ılıman okyanus ikliminin izlerini taşıyor. Ülkemize göre daha düşük sıcaklıklarda bir yaz dönemi geçirildiği için, eğer planlarınız içerisinde Lüksemburg seyahati yer alıyorsa yaz aylarını tercih etmenizi öneriyorum. Şehir içi taşımacılığın büyük bir kısmının yapıldığı otobüsler dışında, Lüksemburg'da birçok noktada kiralayabileceğiniz bisikletler ile kolaylıkla şehir merkezini gezebiliyorsunuz. Uygun fiyatlı ve bol eğlenceli gece hayatı sayesinde de tatil deneyiminizi oldukça keyifli bir hale getirebiliyorsunuz. Çok uluslu bir ülke olmasının etkilerinin de açıkça görüldüğü Lüksemburg çoğunlukla mutfağında Fransız ve Alman yöresel lezzetlerini barındırıyor. Nehir balıkları, füme et ve sosis çeşitlerinin sıklıkla kullanıldığı Lüksemburg mutfağı, aynı zamanda ünlü çikolataları ile de gurme deneyiminizi ikiye katlıyor.

Avrupa Birliği’ne üye olması ve Avrupa Birliğinin birçok kurumunun bu ülkede olmasından dolayı önemli bir yere sahiptir.

Lüksemburg Gezi Rehberi

Kuzeybatı Avrupa da yer alan Fransa, Almanya ve Belçika’ya komşu olan bu ülkenin denize kıyısı bulunmaktadır. Avrupa Birliği’ne üye olması ve Avrupa Birliğinin bir...
2,697BeğeniBeğen
11,608TakipçiTakip Et
64AboneAbone Ol