Vahşi doğa ile iç içe yaşamak fikri sizlere cazip geliyorsa; çıkacağınız seyahat Afrika yününde olabilir.

Çok renkli, sıra dışı bir yurtdışı tatili ile hayatınızda unutulmaz anlara imza atmak istiyorsanız sizler için derlediğimiz en görülesi ülkeleri listeledik. Bu ülkelerin özelliklerine ve ülkelerde neler yapılabileceği gibi bilgileri edinerek sizleri sürükleyecek yöne doğru uzun ve özel olacak bir yurtdışı tatiline başlayabilirsiniz.

İtalya Tatili

Cinque Terre, İtalya
Cinque Terre, İtalya

İtalya denilince akla hep pizza ve makarna gibi lezzetler geliyor olsa da İtalya, yemeklerinin yanı sıra oldukça köklü bir tarihe ve sanata sahip olan değerli ülkelerden biridir. Roma’dan başlayabileceğiniz turunuzu Venedik’te bitirebilirsiniz. Dilerseniz Vatikan’a geçiş yaparak Milano’ya doğru bir gezintiye yönelerek kısa bir tarihi mola verdikten sonra Milano’da seyahatinizi tamamlayabilirsiniz.

İtalya, sizlere şahane bir gondol keyfi sunarken, çeşitli karnavalları sayesinde unutulmaz anlar yaşamanıza neden olabilir, dillere destan pizzaları direkt mutfağından tüketebilirsiniz. Oldukça sıcak insanları, en trend moda akımları ile hem eğlenebilir hem de alışveriş keyfi sürerek dopdolu bir İtalya seyahatine imza atabilirsiniz.

Kopenhag Seyahati

Kopenhag Seyahati
Kopenhag Seyahati

Kopenhag, şahane yapılardan oluşan liman, kanal, park ve bahçeleri ile kendine hayran bırakacak özel bir şehirdir. Oldukça kalabalık olan bu şehirde; ortaçağ’dan kalma çeşitli tarihsel yapılara sık sık rastlayabilirsiniz.

Seyahat için tercih edilebilecek en özel şehirlerden birisidir Kopenhag. Refah bir yaşam biçimine sahip olan ülke de kültür adeta buram buram kokuyor. Klasik müzik denilince ilk akla gelen yerlerden biri olan Kopenhag, sizleri seyahatiniz sırasında müzikal anlamda da doyurmaya yetiyor.

Ülkenin içerisinde bulunan kanallarda su otobüsleri ile  özel mekanlara geziye çıkabilirsiniz. Birbirinden özel evler ve her sokakta bir çalgıcı görebilirsiniz.

Afrika Seyahati

Afrika Seyahati
Afrika Seyahati

Vahşi doğa ile iç içe yaşamak fikri sizlere cazip geliyorsa; çıkacağınız seyahat Afrika yününde olabilir. Zorlu yaşam koşullarına rağmen mutlu insanları görebileceğiniz tek ülke Afrika’dır. Safari turları sayesinde yırtıcı hayvanlar ile temas halinde olabilir, Afrika’nın her sokağında insanlara dair çok özel hikâyeler bulabilirsiniz. Deniz tatili için en özel plajlarında deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz. Adalar ve uçsuz bucaksız ormanlarında doğanın en güzel resmini bulabilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.