Bebekle seyahate çıkarken yanınıza almanız gerekenler ile ilgili detaylı bir bilgiye sahip olmanız sizlerin seyahatiniz sırasında zor durumda kalmanızı da engelleyecektir.

Bebeği olanlar için seyahat demek iki kez düşünülmesi gereken konulardan birisi demektir. Bu yüzden bebekle seyahate çıkarken yanınıza almanız gerekenler ile ilgili detaylı bir bilgiye sahip olmanız sizlerin seyahatiniz sırasında zor durumda kalmanızı engelleyecektir. İyi bir seyahat planlama sayesinde sizler de eksiksiz bir şekilde valizinizi hazırlayabilirsiniz.

Öncelikli olarak araba ile seyahat edecekler için önerilerimi söylemek isterim. Araba ile yapılacak uzun yolculuklarda öncelikle bebeğinizin sıkılmaması için birkaç küçük oyuncak veya diğer sevdiği eşyaları arabada yanında bulundurmalısınız.

Bebeğin sıkılmaması kadar aynı zamanda uyuması da yine uzun yolculuklarda en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan birisidir. Çoğu bebek arabada uyumayı severken bazı bebekler arabada uyumazlar ve bu da onların huzursuzlanmasına ve ağlamasına neden olur. Bu nedenle de uzun yolcuklar da çocuğunuzun sevdiği oyuncakları yanınızda bulundurmanız ve kısa molalar ile onun ilgisini dağıtmanız daha rahat yolculuk yapmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca Okuyunuz:

Bebekli Ailelerin Rahat Edebileceği Yurtdışı Tatil Turları

Seyahate Çıkmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Tüm bunların yanı sıra sizler için bir sırt çantası en büyük kurtarıcılardan birisi olacaktır. Bu çantanın içine ilk olarak bebeğinizi güneşten korumak adına geniş kenarlı bir şapka atmalısınız. Bununla birlikte bebek demek sıklıkla kirlenen çamaşırlar demek olduğu için çantanızın içine bol bol yedek çamaşır almak da sizler için büyük bir kurtarıcı görevi görecektir.

Bebeğinizin en çok sevdiği eşyalardan birisi de biberon ve suluktur. Bu ikilinin kesinlikle temiz ve içi dolu bir şekilde çantanızda bulunması gerekmektedir. Bebeğinizin altını değiştirmek için de seyahatinizin bitmesini bekleyemeyeceğiniz için kesinlikle alt açma bezi ve bununla birlikte diğer alt temizlemek için kullanacağınız hijyenik ürünleri de kesinlikle yanınıza almalısınız.

Çanta hazırlama esnasında en çok da çocuğunuz veya bebeğiniz için atlamadan ilk olarak aklınıza gelmesi gereken şey ise ilaçlarıdır. Düzenli olarak kullandığı ilaçların dışında hasta olma ihtimaline karşın çocuğunuz için en iyi olan ilaçları da yine gittiğiniz yerde ilaç bulmama veya seyahat sırasında zor durumda kalmamak adına çantanızda bulundurmalısınız. Bunların dışında yedek havlu, ateş ölçer ve diğer tüm detayları yedekli olarak arabanızda bulundurmalısınız.

Bebekli bir aile misiniz? Siz seyahate çıkarken yanınıza neler alıyorsunuz? Deneyimlerinizi ve bilgi birikimlerinizi yorum yazarak paylaşabilir ve diğer bebekli ailelere yardımcı olabilirsiniz.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.