Deniz ve güzel bir doğa ile baş başa kalarak ailecek keyifli vakit geçirmek için oldukça güzel bir yerdir.
Fotoğraf: Can Bozkır © Flickr

Ailecek bir hafta sonu kendinizi dinlemek ve oldukça eğlenceli vakit geçirmek isterseniz bunun için yurt dışı veya yurt içi tatil planlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Ailecek muhteşem bir hafta sonu tatili geçirmek mümkün. Bunun için ise farklı tatil seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Öncelikli olarak nasıl bir tatil yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Bunun ardından neler yapabilir ve nerelere gidebilirsiniz bunlara göz atın.

Hafta sonu turları için sadece birkaç hafta öncesinden bile rezervasyon yaparak tatilinizi netleştirmeniz hem ekonomik bir şekilde hem de yaşantınızdaki sıkıcılıktan kurtulmak için oldukça mantıklı bir seçim olacaktır.

Hafta sonu tatili fırsatları içinde özellikle ülkemizde kısa mesafede bile gideceğiniz oldukça muhteşem doğa manzaraları olan yerleri keşfetmeniz mümkün.

Kaz Dağları

Kaz Dağları Hafasonu Tatili
Kaz Dağları © Yonca Evren, Flickr

Ülkemizin en güzel yerlerinden birisi olan Kaz Dağları hafta sonu aileniz ile birlikte geçireceğiniz en güzel yerlerden birisidir diyebilirim. Üstelik buranın oldukça romantik bir havası olduğunu da ayrıca belirtmemde fayda var. Aileniz ile keyifli bir haftasonu tatili yapmak için Kaz Dağlarını tercih edebilirsiniz.

Ağva

Ağva Haftasonu Tatili
Ağva © Aslıhan Tanyaş, Flickr

Yine doğa ile iç içe olmaktan hoşlanan ve sessiz bir hafta sonu geçirmek isteyenler için Ağva oldukça güzel bir tercih olabilir. Aileniz ile sıcacık bir ortamda ve huzurlu bir yerde birkaç gününüzü geçirmek istemez misiniz?

Abant

Abant Turu
Abant Turu

Tarihi evleri ve sıcacık görüntüsü ile sizlere kollarını açan Abant ülkemiz içinde de oldukça fazla ziyaretçi ağırlamaktadır. Restore edilen evlerde kalma şansına da sahip olarak buranın havasını hissedebilirsiniz.

Ayrıca Okuyunuz: Ekonomik Aile Tatili İçin Hangi Ülkelere Gidilmeli?

Bozcaada

Bozcaada Haftasonu Tatili
Bozcaada © Can Bozkır, Flickr

Deniz ve güzel bir doğa ile baş başa kalarak ailecek keyifli vakit geçirmek için kesinlikle sadece hafta sonu değil boş vakitlerinizde bile giderek keşfetmeniz gereken yerlerden birisidir. Oldukça ekonomik bir yer olması da yine herkese hitap edebilmesini sağlamaktadır.

Hafta sonu aktiviteleri ailecek sizler için de kısa molalar anlamında oldukça faydalı olacaktır. Ülke genelinde yapılan şenlik ve festivalleri özellikle bahar aylarında takip ederseniz buralar için düzenlenen turlara da katılabilirsiniz. Hafta sonu günübirlik turlar oldukça ekonomiktir.

Hafta sonu tatilinizi nasıl değerlendiriyorsunuz? Gittiğiniz yerler daha çok nereler oluyor? Konuya yorum yaparak haftasonu tatil deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.