Deniz ve güzel bir doğa ile baş başa kalarak ailecek keyifli vakit geçirmek için oldukça güzel bir yerdir.
Fotoğraf: Can Bozkır © Flickr

Ailecek haftasonu tatili için kendinizi dinlemek ve oldukça eğlenceli vakit geçirmek isterseniz bunun için yurt dışı veya yurt içi tatil planlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Ailecek muhteşem bir hafta sonu tatili geçirmek mümkün. Bunun için farklı tatil seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Tatil herkes için farklı bir açıklamaya sahip. Bu nedenle tüm aile fertlerinin ortak fikirde buluştuğu bir tatil planı tüm aileyi mutlu edecek bir aktiviteye dönüşecektir. Bu nedenle tatil planlarınızı aileniz ile paylaşarak önceden gideceğiniz adres hakkında bilgi sahibi olmanız zamanı iyi kullanmanız için çok büyük katkı sağlayacaktır. Bunun ardından da neler yapabilir ve nerelere gidebilirsiniz bunlara göz atabilirsiniz.

Haftasonu turları için sadece birkaç hafta öncesinden bile rezervasyon yaparak tatilinizi netleştirmeniz hem ekonomik bir şekilde hem de yaşantınızdaki sıkıcılıktan kurtulmak için oldukça mantıklı bir seçim olacaktır.

Haftasonu tatili fırsatları içinde özellikle ülkemizde kısa mesafede bile gideceğiniz oldukça muhteşem doğa manzaraları olan yerleri keşfetmeniz mümkün. Ülkemizin coğrafi konumu düşünüldüğünde önemli yerlere büyük şehirlerden ulaşmak isteyenler için farklı seyahat rotaları bir ihtiyaca dönüşüyor. Bu nedenle haftasonu tatilini planlamadan önce gideceğiniz bölgeye ulaşmanız için en hızlı ulaşım yollarını izlemeniz iyi bir seyahat için çok büyük önem taşıyor.

Haftasonu Tatili İçin Gidebileceğiniz Yerler

Kaz Dağları

Kaz Dağları Hafasonu Tatili
Kaz Dağları © Yonca Evren, Flickr

Ülkemizin en güzel yerlerinden birisi olan kaz dağları haftasonu aileniz ile birlikte geçireceğiniz en güzel yerlerden birisidir diyebiliriz. Üstelik buranın oldukça romantik bir havası olduğunu da ayrıca belirtmemizde fayda olacaktır. İsterseniz eşiniz ile de küçük kaçamakları yapmak için kaz dağlarını tercih edebiliriniz. Türkiye’de en temiz havaya sahip olan ve %25 oksijen oranı ile tüm dünya ortalamasında atmosferik değerler açısından astım hastaları için önerilen bölge olma özelliği taşıyor. Kaz dağları sadece iyi vakit geçirmek için değil deşarj olmak ve yeniden yaşam gücüne kavuşmak için oksijen terapisi ayrıcalığını da size ücretsiz sunacaktır.

Ağva

Ağva Haftasonu Tatili
Ağva © Aslıhan Tanyaş, Flickr

Tatil planlarını İstanbul’da yapanlar için en önemli ayrıntı şehre yakın olan ve kısa süre içinde yeniden normal hayata dönüşün mümkün olduğu trafiksiz bir yol ile ulaşılabilen noktalardır. Bu nedenle doğa ile iç içe olmaktan hoşlanan ve sessiz bir haftasonu geçirmek isteyenler için Ağva oldukça güzel bir tercih olabilir. Aileniz ile sıcacık bir ortamda ve huzurlu bir yerde birkaç gününüzü geçirmek istemez misiniz?

Abant

Abant Turu
Abant Turu

Yerel bir hava limanına sahip olan Bolu şehri haftasonu tatilleri için en ideal noktalardan biridir. Tarihi evleri ve sıcacık görüntüsü ile sizlere kollarını açan Abant ülkemiz içinde de oldukça fazla ziyaretçi ağırlamaktadır. Restore edilen evlerde kalma şansına da sahip olarak buranın havasını hissedebilirsiniz.

Ayrıca Okuyunuz: Ekonomik Aile Tatili İçin Hangi Ülkelere Gidilmeli?

Bozcaada

Bozcaada Haftasonu Tatili
Bozcaada © Can Bozkır, Flickr

Deniz ve güzel bir doğa ile baş başa kalarak ailecek keyifli vakit geçirmek için kesinlikle sadece haftasonu değil boş vakitlerinizde bile giderek keşfetmeniz gereken yerlerden birisidir. Oldukça ekonomik bir yer olması da yine herkese hitap edebilmesini sağlamaktadır. Konaklama olanaklarına göz attığımızda bölgede her cebe ve her talebe uygun otellere rastlamak mümkün. Turistik faaliyetlerin desteklenmesi amacı ile pansiyonlardan beş yıldızlı otellere kadar pek çok farklı konaklama olanağı Bozcaada da yer alıyor.

Haftasonu aktiviteleri ailecek sizler için de kısa molalar anlamında oldukça faydalı olacaktır. Ülke genelinde yapılan şenlik ve festivalleri özellikle bahar aylarında takip ederseniz buralar için düzenlenen turlara da katılabilirsiniz. Haftasonu günübirlik turlar oldukça ekonomiktir.

Haftasonu tatilinizi nasıl değerlendiriyorsunuz? Gittiğiniz yerler nelerdir? Konuya yorum yaparak listeye katkıda bulunabilirsiniz.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.