Ortadoğu Gezi Rehberi Yemen Gezi Rehberi

Yemen Gezi Rehberi

Tarihi ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüleyen Yemen, genelde bilinmeyen bir seyahat rotasıdır. Bilinmeyen güzellikleri keşfetmek isteyen seyahat tutkunlarının mutlaka buralara gelmesi gerekir. Yemen’e gidildiğinde kayalıklar içinde bulunan ülkenin simgesi Vadi Dhar Sarayı gezilebilir, büyüleyici bitki örtüsüne sahip Socotra Adası görülebilir ve tarihi kent Radaa ve buradaki tarihi eserler ziyaret edilebilir.

Kasım ve Şubat ayları arasında seyahat edilebilir. Mart ve Nisan aylarındaki Muson yağmurları ve yaz aylarındaki aşırı sıcaklarla birleşen kum fırtınaları gezileri olumsuz etkileyebilir. Hem ılık havalardan yararlanmak hem de gezinizin rahat geçmesini sağlamak için Aralık ve Ocak aylarını tercih edebilirsiniz.

Yemen’e kara, deniz ve demir yolları ile ulaşım sağlanabilir. En güvenli, konforlu ve pratik ulaşım yolu havayoludur. Ülke içerisi ulaşımda otobüs ve taksi tercih edebilirsiniz.

Göz Alıcı Saraylar ve Çarpıcı Mimariler

Yemen’de alışveriş için yerel pazarları ve dükkânları ziyaret edebilirsiniz. Buralardan el yapımı gümüş ve altın kemerler, antika eşyalar, jambiya, baharat ve el yapımı ürünler satın alabilirsiniz.

Yemen mutfağı diğer Arap mutfaklarından farklılık gösterir. Yemeklerde sıkça baharat kullanılır, et yemekleri ağırlıklıdır ve çemen sıklıkla tüketilir. Ülkenin ünlü balı Bint el-Sahn’ı denemeden, bu bal kullanılarak hazırlanan hamur işlerinin ve baharatlı et yemeklerinin tadına bakmadan dönmemelisiniz.

Konaklama için göz kamaştırıcı oteller ağırlıktadır. Bunların yanında daha ekonomik olan pansiyonları tercih edebilirsiniz. Şehir merkezlerine yakın ve uygun fiyatlı konaklama yeri bulmak zor olabilir.

Yemen gece hayatı eğlence konusuna hitap eden mekânlar, Coffeehouses adı verilen kahvehanelerdir. Başkent Sana’da Al-Fanus isimli mekânda, restoranlar bulunur ve şovlar düzenlenir. Aslında gece hayatı adına tek seçenek otel barlarıdır, ülkenin pekte gece hayatı yok denilebilir.

Otantik yapısı ve tarihi dokusu ile sizi etkisi altına alacak şehirlerin başında geliyor.

Sana Gezi Rehberi

Yemen’in başkenti olan Sana son derece etkileyici bir yerdir. Otantik yapısı ve tarihi dokusu ile sizi etkisi altına alacak şehirlerin başında geliyor. Unesco Dünya...
Al Mukalla, Yemen’de bulunan Hadramut adlı güzel sahil bölgesinin başkenti olan bir kenttir.

Al Mukalla Gezi Rehberi

Al Mukalla, Yemen’de bulunan Hadramut adlı güzel sahil bölgesinin başkenti olan bir kenttir. Görkemi ile sizi büyüleyecek ve etki bırakacak bir yerdir. Aynı zamanda...
Aden, Yemen’in nadide şehirlerinden biridir.

Aden Gezi Rehberi

Aden, Yemen’in nadide şehirlerinden biridir. Doğal ve antik limanı ile meşhur olan Aden körfezi kıyısındaki güzelliği ile cezp eden bir şehirdir. Yanardağ kraterine kurulmuş...
2,759BeğeniBeğen
10,786TakipçiTakip Et
2,749AboneAbone Ol
Sana Gezi Rehberi