Ermenistan’a İran Üzerinden Araba İle Giriş

Bir Seyahat Planla!Soru Kategorisi: Genel SoruErmenistan’a İran Üzerinden Araba İle Giriş
Suheyb Sen 1 ay önce sordu

Fatih Bey,

Ermenistan’a nasıl gidilir makalenizi okudum. Orada sınırda vize alımından bahsetmişsiniz. 2007 yılında sizin gibi Gürcistan’dan giriş yapmak istediğimde vize vermemişlerdi ve çok ciddi sıkıntı yaşamıştım ara bölgede kaldığım için. Şu sıra Irak Erbil’de ikamet ediyorum. Buradan yola çıkıp İran üzerinden Tiflis yapmak gibi bir planımız var aracımız ile ailecek. Eşim Gürcü vatandaşı olduğundan pek sıkıntı olmaz diye düşünüyorum lakin ben, çocuklarım ve araç için ne gerekir? Bilginize ve tecrübelerinize ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim.

Saygılarımla
Suheyb

Fatih Kibar Yönetici 1 ay önce cevapladı

Merhaba Suheyb Bey,

2007 yılında Gürcistan-Ermenistan sınırında yaşanılanları sizden öğreniyorum. Gerçekten sıkıntılı bir durummuş. Öncelikle sanıyorum ki Türkiye vatandaşısınız değil mi Suheyb Bey? 2016 yılı Ermenistan seyahatimi Gürcistan Sadakhlo Sınır Kapısı üzerinden geçerek yapmıştım. O zaman 10 $ karşılığında sorunsuzca Ermenistan vizesi alabilmiştim. Ayrıca yaklaşık 1 ay önce yine aynı kapı üzerinden bir başkaları geçti ve 10 $ karşılığında vizelerini almışlardı. Görünen o ki 2007 yılında yaşanan sıkıntılar şimdi yaşanmıyor. Çocuklarınız ve sizde aynı şekilde vizelerinizi bugün artık kolaylıkla kapıda alabilirsiniz. Hiçbir sıkıntı olmayacaktır. İran üzerinden Ermenistan’a geçiş için Norduz’a gelmeli ve buradan Norduz Sınır Kapısı üzerinden Ermenistan’a geçiş yapabilirsiniz.

Araç için uluslararası ehliyet, triptik belgesi ve depozito gibi ücretler var. Fakat bu Türkiye için geçerli bir bilgi. Dilerseniz Erbil’de, yurtdışı araç ile seyahat üzerine gerekli prosedürleri bir araştırın.

Başka sorularınız olursa mutlaka sorunuz.

Şimdiden keyifli seyahatler dilerim.

Cevaplarınız