YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Afrika Gezi Rehberi

Afrika Gezi Rehberi

Afrika Kıtası, dünya üzerinde bulunan toprakların %24,4 ünü kapsıyor. Dünya yüz ölçümünün %6 sına sahip olan kıta, kendisine bitişik olarak kabul gören adalar ile birlikte dünyanın en büyük ikinci kıtası olma özelliğine sahip. Dünya nüfusunun %15 ini barındırmakta.

Kıtalar arasında sayıca en çok genç nüfusu ağırlayan Afrika Kıtası üzerinde, 54 adet diplomatik olarak kabul görmüş devlet, 3 adet sınırlı kabul görmüş devlet ve 9 adet bölge yer almakta.

Kıta üzerinde yer alan en kalabalık nüfuslu devlet Nijerya iken, en büyük yüz ölçümüne sahip devlet ise Cezayir’dir. Ekvator’un her iki yanına yayılan kıta dünya üzerinde iki iklimi misafir eden tek kıtadır. Etnik, kültürel ve dil anlamında kozmopolit bir yapıya sahiptir.

Tunus şehri ülkenin başkenti ve ülkeyle aynı adı taşıyan en büyük ve en modern şehridir.

Tunus Gezi Rehberi

Kayrevan tüm İslam dünyası tarafından kutsal kabul edilen şehirlerden biridir.

Kayrevan Gezi Rehberi

Çöl kapısı Douz, Tunus’un merkezinde güneyde küçük bir kasabadır.

Douz Gezi Rehberi

Mısır’ın Sina Yarımadası’ndaki eşsiz konumuyla dikkatleri üzerine toplayan Şarm El Şeyh, Asya ve Afrika kıtaları arasında bir buluşma noktasıdır.

Şarm El Şeyh Gezi Rehberi

Antik dönem özelliklerini taşıyan ve dünyanın en büyük müzelerinden birine ev sahipliği yapan Luksor, her yıl dünya üzerinde çok sayıda turisti kendine çekmeyi başarıyor.

Luksor Gezi Rehberi

Afrika’nın 15 milyon nüfuslu en büyük metropolü ve Mısır’ın başkenti Kahire, her yıl dünyanın birçok yerinden turist alan büyüleyici bir şehir.

Kahire Gezi Rehberi