YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Afrika Gezi Rehberi Cibuti Gezi Rehberi

Cibuti Gezi Rehberi

Cibuti, Doğu Afrika’nın sessiz sakin fakat çok özel bir stratejik öneme sahip ülkelerinden biridir. Aynı isimle anılan başkenti, düzenli yaşantısıyla kendini dinlemek isteyenler için tercih edilecek bir durak olabilir. Kıyı boyunca uzanan büyüleyici plajlara sahip olan ülke, sıcak iklim ülkesi olması nedeniyle de her mevsim tercih edilebilir. Başkent Cibuti’nin merkezi; hem geleneksel hem de modern yönüyle ayrı ayrı keşfedilmeyi bekliyor. Geleneksel Pazaryeri, Kempinski Sarayı, Başkanlık Sarayı ve Stade du Ville adındaki ulusal stadyum Cibuti gezilecek yerler arasında yerini alıyor. Bunlar haricinde deniz seviyesinin 150 metre altında yer alan Assal Gölü, mutlaka görmeniz gereken bir yer olmalıdır. Afrika Kıtası‘nın en alçak bölgesi olma özelliği taşıyan bu gölün görüntüsü karşısında büyülenmemek imkânsız denebilir.

Her Mevsim Ziyaret Etmeye Değer!

Day Ormanı Ulusal Parkı, adrenalin sevenler için çok uygun bir yer. Uçsuz bucaksız kayalık ve yeşilliğin içinde kendinizi kaybedebilirsiniz. Çünkü bu park, yarı çöl niteliğindeki bir bölgeye yerleştirilmiş yeşil bir cennet gibi görünüyor. Cibuti gezilecek yerler arasında yer alan önemli adreslerden bahsetmeye devam edelim.

Şehrin güneyinde ise Büyük Bara Çölü bulunur. Yarı çöl, bodur bitki örtüsü ve kumlarla kaplı Büyük Bara’da her yıl belirli aralıklarla koşu yarışları düzenleniyor.

Moucha ve Maskali Adaları, Cibuti Limanı’ndan kısa bir tekne yolculuğuyla keşfedeceğiniz saklı cennetlerin arasında yer alıyor. Dalgıçlar ve çeşitli balıkları keşfetmek isteyenler için de bulunmaz bir fırsat.