YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Afrika Gezi Rehberi Ekvator Ginesi Gezi Rehberi

Ekvator Ginesi Gezi Rehberi

Sıcak bir iklim ve balta girmemiş yağmur ormanlarıyla özdeşleşen Ekvator Ginesi, Afrika’nın en küçük ülkelerinden biri. Toplamda 7 şehirden oluşan ülkenin başkenti Bioko Adası’nda bulunan Malabo’dur. Malabo gezilecek yerler arasında Santa Isabel Katedrali bulunuyor. Görkemli yapısı ve Katolik kültürle yerel kültürü sentezlemesi açısından oldukça ilginç bir yerdir. La Casa Verde restoranı ve Estadio de Malabo adındaki çok amaçlı stadyum başkentte görülmeye değer yapılar arasında yer alıyor. Ekvator Ginesi’nde yaşam, ülkeye ayak bastığınız anda sizi etkisi altına alacaktır. Bioko Adası‘nın en yüksek dağı olan Pico Basile’i de görmelisiniz. Bazaltik volkanlarının oluşturduğu üç büyük dağ, size doğayla iç içe olma fırsatı veriyor. Üstelik Malabo’ya da yakın bir mesafede. Ekvator Ginesi’nde gezilecek yerler listesini sıralayalım…

Yağmur Ormanlarının Görkemli Dünyası

Monte Alen Ulusal Parkı, Orta Afrika’nın gizli hazinelerinden biri olan ve korunan bir alandır. Çok büyük bir alan içerisinde tropikal yağmur ormanları bulunuyor. Bu park; size birçok spor aktivitesi imkânı sağlıyorken, yaban hayatı izleme fırsatı da sunuyor. Çünkü bu orman; timsah, fil, şempanze ve gorillerin de dâhil olduğu birçok hayvana ev sahipliği yapıyor.

Evinayong Şelaleleri ise bu ülkenin gerçek anlamda saklı cennetlerinden birisidir. Bölge fazla bilinmeyen bir yer olduğu için çok fazla turist almıyor. Ekvator Ginesi’nin sıcak iklimine göre daha tolere edilebilir bir iklim ve eşsiz doğal güzellikle karşılaşmak istiyorsanız, Rio Muni bölgesini mutlaka ziyaret edin. Ekvator Ginesi gezilecek yerler bakımından ve kültürün farklılığı nedeniyle size çok şey katacak ve bir kez daha gelmek istediğiniz yerler arasında yerini alacaktır.

Malabo şehri, Ekvator Ginesi’nin başkentidir.

Malabo Gezi Rehberi