YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Afrika Gezi Rehberi Etiyopya Gezi Rehberi

Etiyopya Gezi Rehberi

Dağların, yüksek ovaların, geniş çöllerin ve tropik bölgelerin ev sahipliğini yapan eski adıyla Habeşistan ve şimdiki adıyla Etiyopya, tatil planı için oldukça göz dolduran bir ülke. Coğrafi çeşitliliği, farklı etnik grupları, kültür çeşitliliği ve tarih kokan sokaklarıyla keşfedilmeyi bekleyen topraklar tüm ihtişamıyla sizleri bekliyor. Etiyopya turları ile veya bireysel olarak bu eşsiz yolculuğa çıkabilirsiniz. Ülkenin başkenti olan Addis Ababa, hem eski hem de modern mimarinin buluştuğu bir yer. St. George Katedrali, Ulusal Müze, 2. Menelik Sarayı, Etnoloji Müzesi ve Parlamento Binası başkentte ziyaret etmeniz gereken yerlerden sadece birkaçı. Addis Ababa Üniversitesi, kentte entelektüel ve kültürel anlamda büyük bir önem arz ediyor. Eğer şehir manzarasını görmek niyetindeyseniz; Entoto Dağı’nın tepesi sizlere büyüleyici bir atmosfer sunacaktır. Etiyopya gezilecek yerler arasındaki bir diğer adres de Aksum şehridir.

Etnik ve Kültürel Zenginliğin Buluşma Noktası

Aksum şehri milattan sonra Aksum Krallığı’na ev sahipliği yapmış ve neredeyse adım attığınız her yeri adeta tarihe bir kapı açıyor. UNESCO da, Aksum’u Dünya Kültür Mirası Listesi‘ne dâhil etmiş ve bölgeyi koruma altına almış. Etiyopya gezilecek yerler, aslında size doğanın ve tarihin cömert buluşmasını sunacaktır.

Doğayla iç içe olmak isteyenler için Etiyopya’da, Amhara Bölgesi’nin başkenti olarak kabul edilen Bahir Dar şehrine uğramanız gerekiyor. Simien Dağları Milli Parkı ve buradan ulaşabileceğiniz palmiye ağaçları ve renkli çiçeklerle harika bir görüntü sunan Ras Dashen (Baş Bekçi) Dağı, Mavi Nil Şelaleleri ve bu şelalelerin kaynağı olan Tana Gölü burada bulabileceğiniz doğal güzellikler arasında yer alıyor.