YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Afrika Gezi Rehberi Fas Gezi Rehberi

Fas Gezi Rehberi

Hem Akdeniz hem de Afrika ülkesi olan Fas, Atlas Dağları ve geniş çölleri ile egzotik bir ülkedir. Şehirlerin dar sokakları birer labirenti andırır ve binalar aynı renkte olduğundan kaybolmak çok kolaydır burada. Eğer bir Fas turu planlıyorsanız, şehir haritaları ya da çevrimiçi harita uygulamalarından faydalanmayı unutmayın. Başkent Rabat, Bou Regreg Irmağı’nın denize döküldüğü yerde konumlanmış bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Şehir yönetim ve eğitim merkezi olarak bilinirken, dokuma fabrikaları ve besin sanayi kolları da burada bulunuyor. Chellah Arkeolojik Alanı, Le Tour Hassan Kulesi, St. Agatha’s Crypt & Catacombs (Yeraltı Mezarlığı), Arkeoloji Müzesi, Grotto of St. Paul Mağarası, Royal Sarayı ve Andalusian Bahçeleri görmeniz gereken önemli yerlerin başında geliyor. Fas turları ile pek çok yeri gezme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Kuzey Afrika’nın Turistik Cazibe Merkezi

İlk başkent olan Kırmızı Şehir Marakeş, aynı zamanda Tanrının Ülkesi anlamına da geliyor. Jaama el Fna adındaki şehir meydanı UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi tarafından korumaya alınmış. Majorelle Bahçeleri, Bahia Sarayı, Koutoubia Camii, Yves St. Laurent Bahçesi ve Kraliyet Sarayı, Marakeş’teki önemli yapılar arasında. Fas gezilecek yerler listesine devam edelim.

Kazablanka, Fas’ın en büyük şehri ve Atlantik Okyanusu’nun kıyısında yer alıyor. Şehrin en dikkat çekici bölgesi; Muhammed V. Meydanı’dır. 2. Hasan Camisi, Kazablanka Katedrali, Twin Center, Teknopark da dikkatinizi çekecek ilginç yapılar arasındadır.