YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Afrika Gezi Rehberi Libya Gezi Rehberi

Libya Gezi Rehberi

Kuzey Afrika’da bulunan ve Akdeniz kıyısı boyunca uzanan Libya; Mısır, Cezayir, Tunus, Nijer, Çad ve Sudan ile komşu olma özelliği taşıyor. Ülke genelinde hüküm süren Akdeniz iklimi sebebiyle Libya’da yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar ise gündüzler ılık geceler ise soğuk yaşanıyor. Tatil zamanınız kış dönemine denk geliyorsa, akşamları yapacağınız keyifli ve sakin yürüyüşleriniz için yanınızda hırkanızı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Son zamanlarda gelişen festival ve fuar kültürü sayesinde ülke genelinde düzenlenen pek çok etkinlikte müzisyenler ve dansçılar sahne alıp, geleneksel eserleri izleyiciler ile buluşturuyor. Turistik açıdan da önemli bir yere sahip olan bu etkinlikler aynı zamanda çok renkli görüntülerin de ortaya çıkmasına sebep oluyor.

Arap ve Akdeniz Mutfağının Buluştuğu Yer

Arap ve Akdeniz mutfağının karma bir versiyonu olan Libya mutfağında yer yer İtalyan mutfağı izleri de görülmektedir. Deniz ürünleri, kırmızı et, pirinç, sebze yemekleri, salatalar ve çorbalar Libya mutfağının ana öğelerini oluştururken, yemek sonrası sunulan geleneksel kahve ve çay çeşitlerini de denemenizi öneriyoruz. Ülkenin turistik noktalarında birçok kafe ve restoranda ise çeşitli dünya mutfaklarından örneklere kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Tropikal, doğal botanik ve hayvanat bahçeleri, yürüyüş alanları ve göl alanlarının yanı sıra Libya gezilecek yerler, eşsiz mimariye sahip müze, anıt ve yapıları ile yılın her günü ziyaretçilerine eşsiz bir tatil deneyimi sunmayı garanti ediyor.