YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Afrika Gezi Rehberi Tunus Gezi Rehberi

Tunus Gezi Rehberi

Tunus, Kuzey Afrika’da bulunan ve Akdeniz’e kıyı olmasıyla hem kıyı turizmi hem de kültür turizmi bakımından pek çok gezginin gittiği bir ülkedir. Başkenti Tunus Şehri olan ülke, birçok turistik şehriyle pek çok alternatif gezi rotası sunuyor. Tunus gezilecek yerler arasında bulunan, dünyanın en büyük mozaik müzesi olarak bilinen Bardo Müzesi, Zitouna Camii, Dar Ben Abdallah Müzesi gibi tarihi yerleri gezebilir, daha sonrasında sahilleri keşfe çıkabilirsiniz.

Arap ve Fransız Kültürünün Harmanlandığı Yer

Mart ve Mayıs ayları arasında gidilebilir. Ancak sahillerde tatil yapmak istiyorsanız yaz sonunu, çöl bölgesine gitmek istiyorsanız Kasım ayını seçebilirsiniz. Ülke içerisinde ulaşım oldukça rahattır. Her şehrin toplu taşıma araçları ile gezebilirsiniz. Özellikle otobüs kullanımı gezinizi hem ekonomik hem zaman yönünden rahatlatacaktır. Otobüs dışında tramvay hattını ve taksileri de ulaşım için kullanabilirsiniz.

Alışveriş yapmak için seçilebilecek en iyi yer Medine bölgesidir. Medine bölgesindeki pazarlarda, gümüş ürünler, parfümler, kumaşlar ve giysiler satın alabilirsiniz.

Tunus mutfağı hem Arap hem Fransız kültürleri etkisindedir, yemeklerde genellikle ton balığı kullanılır. Ayrıca Fransız usulü tatlılar ve kahveler ile keyif yapabilirsiniz.

Konaklama üzerine pek çok seçenek bulunmakta. Her bütçeye uygun konaklama yerleri vardır. Tarihi merkezlerdeki oteller lüks ve pahalı iken, daha modern kesimde bulunan oteller ve pansiyonlar daha uygundur.

Tunus gece hayatı ise kafelerle sınırlıdır. Alkollü içecek satan yer bulunmadığı için aktif bir gece hayatı yoktur.