Tatil yerlerine oldukça yakın mesafede bulunan bu özel koy çevresinde dilerseniz kamp kurarak güzel bir deniz tatili yapabilirsiniz.

Sevdikleriniz ile geçirilen zamanın katmış olduğu huzuru ve mutluluğu henüz tarif eden güzel bir kelime sözlüğümüzde yer almıyor. Fakat anılara dönüp baktığımızda akılda kalan ailece mutlu olunan zamanlar ilk akla gelenler oluyor. Bu nedenle aile ile tatil yapmak hem sizin için hem de çocuklarınız için oldukça büyük önem taşıyor. Bu yönü ile bakıldığında iyi bir tatil için iyi bir planlama da çok büyük önem taşıyor.

Tatil planı yapmaya karar verdiniz. Gidilecek yer konusunda iyi birkaç fikre sahipseniz işte tam bu noktada sizin için devreye giriyor ve tatil merkezlerini sizler için masaya yatırıyoruz. Bu listede aileler için eğlenceli tatil adreslerini sizler için bir araya getirdik.

Kalkan, Antalya

Kalkan, Antalya
Kalkan, Antalya

Çocukla tatil yapmak oldukça zor. Eğer birde doğa ile baş başa turistik tesislerden faydalanılmayacaksa hem güvenliği ile hem kumsalı ile hem de kamp yapmak isteyenler için sağladıkları olanaklar ile Kalkan bölgesi Antalya tatil yapmak isteyenler için oldukça ideal bir adres olacaktır. Ayrıca halka açık havuzlar ve aquapark olanakları ile tesis tercih etmeyenler için oldukça ideal bir nokta. Antalya Kalkan’da konaklama ve gıda fiyatları göz önünde bulundurulduğunda da ortalama 4 kişilik bir ailenin son derece ekonomik tatil yapmasına olanak sunan bir bölge. Küçük bir belde olmasına rağmen belde de yabancı turistlerin daha az olması yerli turistleri de bölgeden uzaklaştırmış durumda. Bölgeyi bu yönü ile sadece ailelerin tercih ettiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Fethiye, Muğla

Fethiye, Muğla
Fethiye, Muğla

Tatil söz konusu olduğunda akla ilk gelen adreslerin başında şüphesiz Muğla geliyor. Sahip olduğu olanaklar düşünüldüğünde dünya standartlarının daha üzerinde bir tatil olanağı sunan şehrin sahil şeridinde onlarca farklı otel arasından istediğinizi seçmeniz mümkün. Ayrıca fiyatlarında erken rezervasyon ile son derece avantajlı olduğu şehirde aile tatil olanakları da son derece geniş tutulmuş. Sadece ailelerin kalması için özel hizmet veren oteller dahi bulunuyor.

Ayrıca Okuyunuz: Ailecek Gidilebilecek Tatil Destinasyonları

Yurt Dışı Adresler

Ülkemizde aradığınız tatil seçeneğini bulamıyorsanız ya da beklentiniz deniz turizminden daha farklıysa bu durumda yurt dışı tatil seçenekleri öne çıkıyor. Fakat doğru yeri seçmek için bu kez kriterler biraz değişiyor. Örneğin kültür turizmi söz konusu olduğunda öne çıkan ana başlıklardan birine dönüşüyor. Peki, ideal tatil şehri ve ülkesi nasıl seçilir? Soruyu yine okurlarımız için cevapladık.

İtalya- Roma

Medeniyet denildiğinde akla ilk gelen şehirlerin başında kesinlikle Roma şehri ilk sırada yer almaktadır. Zira antik dönemden bu yana dünyanın en önemli merkezlerinden birine dönüşmüş olan şehir ayrıca Roma imparatorluğunun da merkezi olma özelliği taşımaktadır. Şehirde görülmesi gereken oldukça fazla nokta var. Fakat şehri bu denli önemli yapan hiç şüphesiz sahip olduğu plajlardır. Çünkü Avrupa da otelcilik biraz daha farklı işliyor. Bizim aksimize turistlerin sokağa davet edildiği şehirde plajlar oteller bünyesinde değil yerel yönetimlerin kontrolünde. Bu nedenle çok daha uygun fiyatlı turizm aktiviteleri gerçekleştirilebiliyor. Eğer tarihi yapıları ve müzeleri gezip artık deniz zamanı diyorsanız Mediterranea ve Nouva Pineta Pineta plajı sizleri bekliyor.

Plajlarda pek çok aktivite sunulmakta olup özellikle jetski ve muz gibi su oyunları ile zaman geçirmek son derece popüler aktivitelerdir. Bu yönü ile bakıldığında yurt dışı tatilinizi erken rezervasyon olanakları ile hem deniz hem de kültür turizmi ile birleştirmeniz mümkün. Ayrıca erken rezervasyon yolculuk ücretlerinizi de doğrudan değiştirecektir.

Tayland

Bangkok Seyahat Rehberi
Bangkok Seyahat Rehberi

Ailecek gidebileceğiniz tatil seçenekleri içinde sadece yurt içi değil yurt dışı adresleri de bulunmaktadır. Özellikle vize sorunu olmayan ve son dönemlerde herkesin ilk olarak tercih ettiği yerlerden birisi olan Tayland yine ailecek gidilebilecek en güzel ve keşfedilmesi gereken yerlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle balayı turizmi ile en çok tercih edilen yerlerden birisi olan bu güzel ülke çekirdek aileler için de yine farklı bir deneyim olmaktadır. Üstelik birçok yurt içi otel fiyatları ile kıyaslanacak olursa oldukça ekonomik olması da yine aileler için kesinlikle kaçırılmaması gereken fırsatlardan biri olmaktadır. Yurtdışı aile gezileri kapsamında eğer Tayland gezisine katılırsanız unutamayacağınız bir tatil yapma fırsatına da sahip olabilirsiniz.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.