Eğer doğa ile iç içe vakit geçirmek ve yaz mevsimini en güzel hali ile yaşamak istiyorsanız o zaman tercihinizi Bozcaada'dan yana kullanabilirsiniz.
Fotoğraf: Frans Sellies © Flickr

Yazın yaklaşması ile birlikte tatil planları da yavaştan yapılmaya başladı. Sizler de ailecek unutulmaz bir tatil yapmak istiyor ama nereye gideceğinize karar veremiyorsanız hem yurtiçi hem de yurtdışı seçenekleri içinden bir seçim yapabilirsiniz. Bildiğiniz üzere vizesiz tatil yapabileceğiniz ülkeler oldukça fazla. Üstelik erken rezervasyon yapma şansına sahip olarak yurt dışında oldukça uygun fiyatlara aileniz ile birlikte unutulmaz bir yaz tatili yapma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ailecek gidilebilecek tatil mekânları yazımdan tatil yerinize karar verebilirsiniz.

Manavgat

Manavgat, Antalya
Manavgat, Antalya

Birçok otel ve pansiyon seçeneğine sahip olmakla birlikte belki de ailecek gidilebilecek en güzel yerlerden birisi de Manavgat’tır. Denizi ve kumu kesinlikle en düzenli yerlerden birisidir. Konaklama açısından oldukça yüksek ücretler ödememek için sadece erken rezervasyon yaptırmanız yeterli olacaktır. Bunun dışında çocukla tatil yapacaksanız Manavgat her yönü ile sizlere hitap eden güzel bir tatil beldesidir diyebilirim. Çocuklu ailelerin çocuklarını güvenli bir şekilde bırakabilecekleri animasyon aktivitelerinden tutun da gündüz bakım evlerine kadar en küçük detay bile sizler için düşünülmüştür.

Kalem Adası

Kalem Adası, Dikili, İzmir
Kalem Adası, Dikili, İzmir © Aysegul Ekinci, Flickr

Kesinlikle en favori tatil yerlerinizden birisi olmaya aday olan kalem adası aile tatil yerleri listesinde de her zaman ilk sırada olmaya aday. Su altı dalışları ile deniz altını yeniden keşfetmeye hazırlanacağınız bu güzel yerde tatilinizi yapmak için önceden erken rezervasyon ile uygun bir otelde yer ayırtmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca Okuyunuz: Haftasonu Tatil Fırsatlarından Yararlanmak İçin İpuçları

Bozcaada

Bozcaada, Çanakkale
Bozcaada, Çanakkale © Frans Sellies, Flickr

Eğer doğa ile iç içe vakit geçirmek ve yaz mevsimini en güzel hali ile yaşamak istiyorsanız o zaman tercihinizi Bozcaada’dan yana kullanabilirsiniz. Tam bir kır evinden oluşan bu güzel yerde kesinlikle tam anlamı ile yazı yaşıyorsunuz. Çocuklarınızın da güvenli bir şekilde vakit geçirebileceği bir yer olarak her şeyin düşünülmüş olması aynı zamanda sizler için de tatile giderken en tedirgin olduğunuz noktaların ortadan kalkması açısından avantajlı bir özelliktir. Aile için tatil yerleri seçimlerinizde çocuklarınızın daha güvenli ve daha rahat bir şekilde vakit geçirme şansları olup olmadığını da ayrıca incelemeniz gerektiğini belirtmek isterim.

PAYLAŞIN »
Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı gezi rehberleri ile tatilinizi ucuza planlayın!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.

one × 4 =