Eğer doğa ile iç içe vakit geçirmek ve yaz mevsimini en güzel hali ile yaşamak istiyorsanız o zaman tercihinizi yurtiçi tatil destinasyonları kapsamında Bozcaada'dan yana kullanabilirsiniz.
Fotoğraf: Frans Sellies © Flickr

Yazın yaklaşması ile birlikte tatil planları da yavaştan yapılmaya başladı. Sizler de ailecek unutulmaz bir tatil yapmak istiyor ama nereye gideceğinize karar veremiyorsanız yurt içi tatil destinasyonları içerisinden bir seçim yapabilirsiniz. Bildiğiniz üzere vizesiz tatil yapabileceğiniz ülkeler oldukça fazla. Üstelik erken rezervasyon yapma şansına sahip olarak yurt dışında oldukça uygun fiyatlara aileniz ile birlikte unutulmaz bir yaz tatili yapma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ailecek gidilebilecek tatil mekânları listemizden tatil yerinize karar verebilirsiniz.

Yurtiçi Aile Tatil Destinasyonları

Manavgat, Antalya

Manavgat, Antalya
Manavgat, Antalya

Birçok otel ve pansiyon seçeneğine sahip olmakla birlikte belki de ailecek gidilebilecek en güzel yurt içi tatil destinasyonları yerlerinden birisi de Manavgat’tır. Denizi ve kumu kesinlikle en düzenli yerlerden birisidir. Konaklama açısından oldukça yüksek ücretler ödememek için sadece erken rezervasyon yaptırmanız yeterli olacaktır. Bunun dışında çocukla tatil yapacaksanız Manavgat her yönü ile sizlere hitap eden güzel tatil beldesidir diyebiliriz. Çocuklu ailelerin çocuklarını güvenli bir şekilde bırakabilecekleri animasyon aktivitelerinden tutun da gündüz bakım evlerine kadar en küçük detay bile sizler için düşünülmüştür.

Kalem Adası

Kalem Adası, Dikili, İzmir
Kalem Adası, Dikili, İzmir © Aysegul Ekinci, Flickr

Kesinlikle en favori tatil destinasyonları yerlerinden birisi olmaya aday olan kalem adası aile tatil yerleri listesinde de her zaman ilk sırada olmaya aday. Su altı dalışları ile deniz altını yeniden keşfetmeye hazırlanacağınız bu güzel yerde tatilinizi yapmak için önceden erken rezervasyon ile size uygun bir otelde yer ayırtmanız yeterli olacaktır. İzmir’in Bademli Köyü ve Midilli Adası manzaralı bu adada, yürüyüş yapabilir, tekneyle çevredeki koyları gezebilirsiniz.

Ayrıca Okuyun: Haftasonu Tatil Fırsatlarından Yararlanmak İçin İpuçları

Bozcaada

Bozcaada, Çanakkale
Bozcaada, Çanakkale © Frans Sellies, Flickr

Eğer doğa ile iç içe vakit geçirmek ve yaz mevsimini en güzel hali ile yaşamak istiyorsanız o zaman tercihinizi Bozcaada’dan kullanabilirsiniz. Tam bir kır evinden oluşan bu güzel yerde kesinlikle tam anlamı ile yazı yaşıyorsunuz. Çocuklarınızın da güvenli bir şekilde vakit geçirebileceği bir yer olarak her şeyin düşünülmüş olması aynı zamanda sizler için de tatile giderken en tedirgin olduğunuz noktaların ortadan kalkması açısından avantajlı bir özelliğidir. Aile için tatil yerleri seçimlerinizde çocuklarınızın daha güvenli ve daha rahat bir şekilde vakit geçirme şansları olup olmadığını da ayrıca incelemeniz gerektiğini belirtmek isteriz.

Çanakkale

Dedelerimizin tarihin akışını değiştirdiği Çanakkale, her Türk vatandaşının görmesi gereken bir ilimiz. Kahramanlık destanı yazdığımız Çanakkale’de tarih, kültür ve huzur dolu ailece yapılacak bir tatil ailenin tüm bireylerini mutlu edecektir. Çocuklarda tarih bilincini oluşturmak ve ulusal değerlerimizi anlatmak için Çanakkale en uygun yerlerden biridir. Çanakkale Şehitler Anıtı’nı ziyaret ettikten sonra Çanakkale’nin dünyaca ünlü antik kentleri görülebilir. Merkezde pek denize girilecek uygun yer olmasa da Çanakkale’de pek çok plajda denize girebilirsiniz.

Ayrıca Okuyun: Ucuz Aile Tatili Nasıl Yapılır?

Didim

Ülkemizin önemli turizm merkezlerinden biri olan Didim, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel mekânlarıyla seçilebilecek tarih rotalarından birisidir. Sığ ve berrak deniziyle, kumsalıyla çocuklu aileler için bulunmaz olan Didim’de Apollon Tapınağı, Bafa Gölü ve Saplı Ada görülebilecek yerlerdendir. Ailenizle gideceğiniz Aydın’ın Didim ilçesinde güzel anılar biriktirebilir, doya doya bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

Erikli

Edirne’nin Keşan ilçesinin bir köyü olan Erikli, şehrin gürültüsünden kaçmak, doğayla baş başa tatil yapmak isteyenlerin gittiği bir yer. Saros Körfezi’nde uzun kıyıları, temiz deniziyle Erikli’ye aileler tatillerde sıkça gidiyor. Danişment, Koruklu, Beyköy ve Çeltik köylerinde ailece gezebilir, İbrice Limanı’nda manzaranın tadını çıkarabilir, limanın batısındaki İncekum Plajı’nda denize girebilirsiniz. Akvaryum gibi olan denizinde vakit geçirdikten sonra balık lokantalarında balık yiyebilirsiniz.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.