Alışveriş tutkunları için yurtdışı alışveriş ülkeleri hakkında bilgi.

Her an, her yerde gözümüze takılan güzel bir objeyi almak isteyebiliriz bazen. Almak istediğimiz şey bazen özel bir günde giymek isteyeceğimiz güzel bir etek olabilir, bazen de evimizi süsleyen güzel bir aksesuar. Ya da fiyatı ucuz olduğu için “tavan arasında bulunsun bir gün mutlaka işime yayar” dediğiniz farklı bir obje.

Artık bay, bayan fark etmeksizin online sitelerden yapılan alışveriş sayısı her geçen gün artış gösteren bir durum haline geliyor. Özellikle yurt dışı uluslararası alışveriş siteleri çok cazip fırsatlarla kapımızı çalıyor. Bu da bizleri alışverişe sevk eden önemli nedenlerden biri olmaktadır. Özellikle ülkemizde satılan çok orijinal marka ürünleri uluslararası alışveriş sitelerinden neredeyse yarı fiyatına satışa sunulmaktadır. Buda bizleri alışverişe iten önemli bir durumdur.

Durum her ne olursa olsun alışveriş yapmak biz insanların fıtratında bulunuyor ve yaşam devam ettiği müddetçe kazandığımız tüm paraları bir şeyleri almak için harcamaya devam edeceğiz gibi görünüyor.

Yurtdışı Alışveriş Ülkeleri

Yurtdışından ne alınır hangi ülkeden alınır merak edenler için birkaç farklı öneride bulunabiliriz. Eğer yurtdışı alışverişi için ülkeden çıkmanıza hiç imkânınız yoksa da uluslararası alışveriş siteleri aracılığı ile kolayca alışveriş yapabilirsiniz.

Chicago

Chicago, renkli alışveriş sokakları ile dikkatleri kolayca üzerine çekmeyi başaran bir alışveriş ülkesi adeta. Sıra dışı heykeller, çok renkli grafikler ile alışveriş caddelerini bambaşka bir görselliğe kavuşturan Chicago yurtdışından alışveriş yapmak konusunda tüm turistleri özendiren ve teşvik eden bir yapıya sahiptir.

Singapur

Singapur’dan elleriniz boş dönmeyin. En çok alışveriş seçeneklerini burada bulabilirsiniz. İster alışveriş yapmak için özel olarak gidin ya da herhangi bir sebepten dolayı Singapur’da bulunduğunuz anda sizlerde güzel şeyler alarak ülkemize dönüş yapın. Çünkü Singapur’da bulunan pek çok şeyi ülkemizde bulmanız mümkün olamayabilir.

Ayrıca Okuyunuz: Alışveriş Tutkunları İçin Harika Bir Şehir: Birmingham

Marakeş

Marakeş, alışveriş sokakları açısından diğer ülkeler gibi çok şaşalı gelmeyebilir hatta ülkemizde bulunan bazı seyyar satıcıların büyük halini bile anımsatabilir. Yol kenarında yan yana kurulmuş derme çatma kulübelerde satışa sunulan çok çeşitli takı ve dekorasyon ürünlerini kolayca satın alabilirsiniz. Farklı bir yurtdışı alışverişi yapmak isterseniz alışveriş yapabileceğiniz yurtdışı ülkeleri listenize Marakeş’i de ekleyebilirsiniz.

Madrid

Madrid güzel bir futbol şehri. Doğası, doğal güzellikleri ile güzel bir tatil ülkesi. Alışveriş konusunda da oldukça hoşunuza gidecek şeyleri bulabileceğiniz bir nokta. Eğer paranız hazırsa güzel bir alışveriş yapmak için tatilinize Madrid’den başlayabilirsiniz.

Yurt dışı alışveriş ülkelerine özel sezonluk indirimli uçak bileti kampanyaları oluyor. Sektörde önemli bir çıkış yakalayan Turna.com’un ucuz uçak bileti android uygulaması olan “Turna Uçak Bileti” uygulamasını indirerek yurtdışı alışveriş ülkelerine uygun fiyatlı bilet bulabilirsiniz.

Günümüzde alışveriş kavramı herkes tarafından oldukça benimsenen ve alışveriş için özel zamanlar ayrılan bir durum haline geldi. Kadın-erkek herkes bir şeyleri almanın peşinde. Yaşamımız boyunca bu olay hep bu şekilde sürüp gidiyor ve gidecektir de. Yapılan araştırmalara göre erkekler kadınlardan çok daha fazla alışveriş kolik. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

2 YORUM YAZILMIŞ

  1. Alışverişten pek anlamam ama Singapur alışveriş için tam bir cennet. Fotoğraf makinem için 3 saat pazarlık yapıp ilk DSLR kameramı almıştım.

    • Asya ülkeleri sanıyorum alışveriş için uygun yerler. Özellikle Avrupa ve ülkemiz fiyatları ile karşılaştırdığımızda elektronik ve türevi cihazların fiyatları çok uygun olabiliyor.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.