Antalya'da yapılacak şeyler hakkında bilgi.

Yurt içi tatil planlarının vazgeçilmez şehirlerinden biri olan Antalya’da yapılacak en iyi 5 şey ile sizler de daha eğlenceli ve dolu dolu bir tatil yapabilirsiniz.

Antalya Gezilerinde Yapılacak En İyi 5 Şey

Pisidia Keşfi

Yeniden keşfedilmeyi bekleyen bir yer olan bu güzel antik bölgede sizler de sırt çantanızı alarak yeniden doğa ile iç içe olmayı ve doğanın güzelliğini yeniden keşfetmenin muhteşem duygusunu yaşayabilirsiniz. Yürüyüşler ile başlayan bu güzel aktivitede dağ tırmanışları ve kamplar da yine listenize ek olarak yapabileceğiniz çeşitli aktivitelerden birisidir.

Uçansu Şelaleleri Gezisi

Antalya şelale açısından oldukça zengin bir doğa yapısına sahiptir. Sizler de doğanın bu muhteşem şeklini yeniden tatmak istiyorsanız en meşhur şelalelerinden birisi olan Uçansu şelalesini ziyaret edebilirsiniz. Oldukça sessiz ve esrarengiz bir yapıya sahip olan bu güzel şelalenin turistler için de en uğrak yer olduğunu ayrıca belirtmek isteriz. Doğa sporları kapsamında da farklı sporların bu bölgede yapılması tatilinizde unutulmaz anıları biriktirmenizi sağlayabilir.

Ayrıca Okuyunuz: Ailecek Gidilebilir Tatil Destinasyonları

Likya Yolu

Turistler sadece Likya yolunda yürümek için bile Antalya’yı tercih ediyor. Sizler de elinizin altındaki bu doğa mucizesi yerde yeniden huzuru bulmak için kesinlikle Likya yolu yürüyüşlerine katılmalısınız. Doğa spor ve etkinlik kapsamında turlar ile veya bireysel bu yürüyüşlere katılabilirsiniz.

Kültür Evi

Kale içerisinde bulunan kültür evi gidip de görmeden geri dönmemeniz gereken yerlerden birisidir. Tamamen doğal bir şekilde restore edilen bu güzel evde farklı kültürleri de tanıma olanağı sunulmaktadır.

Aspendos

Eylül aylarında Antalya farklı bir güzelliğe bürünüyor. Sizler de eylülün güzelliğini Antalya’da yaşamak isterseniz bu sezonda düzenlenen Aspendos festivaline katılabilirsiniz. Yemekler, çeşitli aktiviteler ve geziler festival sırasında değerlendirebileceğiniz çeşitli aktiviteler arasında yer almaktadır. Üstelik birçok sanatçının açık hava konserleri ile de unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz. Haftasonu etkinlikleri kapsamında Aspendos festivalini değerlendirebilirsiniz. Ünlü tiyatro grupları ve çeşitli aktiviteler ile dolu dolu bir Antalya gezisi yapabilirsiniz.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.