YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Asya Gezi Rehberi Endonezya Gezi Rehberi

Endonezya Gezi Rehberi

Ülkenin başkenti Cakarta (Jakarta), Endonezya gezinizin ilk durağı olmayı kesinlikle hak ediyor. Asya’nın en büyük tema parkı olan Ancol Rüya Parkı, öncelikli olarak görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Parkın içinde yine Asya’nın en büyüğü olma özelliği taşıyan bir akvaryum bulunuyor. Orkide Bahçesi, Ulusal Müze, Ulusal Anıt, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Siyah Portekiz Müzesi ve Kukla Müzesi görülmesi gereken yerlerden bazılarıdır. Endonezya gezilecek yerler açısından son derece doyurucu bir destinasyondur. Tropikal cennet Bali, Endonezya’ya bağlı olan binlerce adadan en popüler olanıdır. Mount Batur aktif yanardağı, burada görülmesi gereken en önemli noktadır. “Tanrıların Adası” olarak bilinen Bali’de çok sayıda tapınak ve heykel de bulunmakta. Aynı zamanda ülkedeki eğlence hayatının başkenti olarak da bilinir. Burada gezilecek yerler arasında bir tarihi miras daha yer alıyor.

Dünyanın Tropikal Cenneti

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan ve korunan Java Adası; kendi içindeki şehirlerle tam bir tatil kasabası konumunda. Yine çok sayıda tapınak, saray ve doğal güzelliklerin yanında, deniz-kum-güneş üçlüsünün sizi kendine doğru çektiğini hissetmeden edemiyorsunuz.

Maymunlar Ormanı olarak adlandırılan bölgede, Komodo Ejder Heykeli ve birçok ağaç türünü bünyesinde barındıran bu alan, turistik gezilerin en ilgi çeken kısmını oluşturuyor. Endonezya turları ile bu renkli dünyanın kapılarını açmak oldukça keyifli bir deneyim olacaktır.

Doğal Kaplıcalar, Waterbom Bali Su Parkı, Arma ve Neka Müzesi ülkede görebileceğiniz diğer yapılar arasında yer alıyor.

Cava Adası’ndaki Borobudur Tapınağı da görülmesi gereken yapılardan. Yeşilliklerin arasındaki bu devasa yapı dünya üzerindeki en büyük Budist Tapınağı olarak nitelendiriliyor.

Lombok Adası turizm devi ve turizm cenneti Bali’ye çok yakın bir konumda bulunmaktadır.

Lombok Gezi Rehberi

Java Adası dünyanın en büyük adalarından biri olarak Endonezya nüfusunun yaklaşık % 60’nı barındıran bir adadır.

Java Gezi Rehberi

Endonezya’nın başkenti ve 10 milyona yaklaşan nüfusu ile en kalabalık kenti olan Cakarta tam anlamı ile bir büyük şehir ve aynı zamanda başkenttir.

Cakarta Gezi Rehberi

Bali hemen hemen hiç değişmeyen sıcaklığı ile sizleri özellikle balayı gibi özel anlarınız için misafir eden bir adadır.

Bali Gezi Rehberi