YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Asya Gezi Rehberi Filipinler Gezi Rehberi

Filipinler Gezi Rehberi

Bir yanda cennet adalarının o büyülü manzarasını izlerken, bir yandan da kültürel birikiminizi artırmak mı istiyorsunuz? Gidenin hayran kalmadan dönemediği, meşhur Boracay Adası’na ayak basmadan gelemediği ve birçok tarihi yapısıyla Filipinler, en çok tercih edilen destinasyonların başında geliyor. Başkent Manila, Asya Kıtasının en ilgi çekici kentlerinden biridir. Koloni döneminden kalan tarihi yapıları, birçok ulustan insanı içinde barındıran yapısı ve tabii ki hareketli gece hayatıyla çok tercih ediliyor. Eski şehir olarak adlandırılan Intramuros, restore edilen tarihi kiliseleri, sanat galerileri ve şehir parkı gibi binaları bünyesinde barındırıyor. Santiago Kalesi, Manila Katedrali, Rizal Parkı, Aziz Agustin Kilisesi ve Aziz Agustin Müzesi, Filipin Ulusal Müzesi, Malacanang Sarayı ve Çin Mahallesi başkentte sizleri bekleyen diğer yapılar arasında. Filipinler gezilecek yerler arasında tarihi mekânlar kadar doğal güzelliklerden de bahsetmek yerinde olacaktır.

Büyüleyici Tatil Cenneti Adalar

Ülkenin en çok turist çeken yeri ise kuşkusuz Boracay Adası. Filipinler’in neredeyse ortasında bulunan bu ada; tatil, eğlence hayatı ve muhteşem manzarasıyla insanı kendisine çekiyor. Bir nevi Boracay anlatılmayıp, yaşanıyor. Filipinler’de yaşam, bu doğal güzellikleri ile sizi etkisi altına alacaktır.

Palawan Adası’nda ise, Puerto Princes Yeraltı Nehri ve Milli Parkı UNESCO tarafından korunuyor. Banaue Pirinç Tarlaları, Vigan Kasabası (Tarihi İspanyol Kasabası) yine Filipinler’de Dünya Kültür Mirası Listesi’ne giren yerler arasında. Ve bu yapıların her biri, sizi kendisine hayran bırakacak kadar özel bir atmosfere sahip.

Filipinler’in başkenti Manila oldukça kalabalık bir şehir ve bu özelliği ile dünyanın sayılı başkentleri arasında yer almaktadır.

Manila Gezi Rehberi

Cebu Adası, tarihiyle ve özellikle de Macellan Keşfi sırasında yaşananlarla oldukça ünlü hale gelmiştir.

Cebu Adası Gezi Rehberi

Boracay Filipinler'in bir adası ve oldukça tercih edilen bir tatil cenneti denilebilir.

Boracay Adası Gezi Rehberi

Bohol, başkent Manila’ya uçakla yaklaşık 80 dakikalık mesafede bir Filipinler adasıdır.

Bohol Gezi Rehberi