YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Asya Gezi Rehberi Japonya Gezi Rehberi

Japonya Gezi Rehberi

Kuzey Pasifik Okyanusu ve Japon Denizi‘nin arasında, Kore yarımadasının doğusunda yer alan bir ada ülkesi olan Japonya, mevcut konumu yüzünden karma iklimin hüküm sürdüğü bir yerde bulunuyor. Ülkenin ortalama sıcaklığı yıl boyunca; Sibirya tarafından gelen soğuk esintiler ve Japon denizinden gelen sıcak akıntılar sebebiyle farklılıklar gösteriyor. Ülke genelinde geleneksel doku korunduğu için diğer ülkelerin dışında daha geleneksel festivaller düzenlenmektedir. Festivallerin çoğu Çin ve Budist kökenli olarak düzenlenmektedir.

Uzak Doğu Kültürü’nü Keşfedin!

Japonya gezilecek yerler bakımından özellikle festival dönemlerinde mutlaka gidilecek bir destinasyondur. Ayrıca Japonya gezisi için İlkbahar ve Sonbahar aylarını öneriyoruz. İlkbahar ayları Japonların ünlü kiraz ağacı Sakura‘nın çiçek açtığı mevsimdir ve her yer kiraz çiçekleri ile kaplı olduğu için ülke genelinde mükemmel bir koku hüküm sürer. Sonbahar ayları da havaların diğer aylara göre daha ılık ve yumuşak olduğu aylar olduğu için, geziniz süresince hiçbir hava koşulundan olumsuz etkilenmemeniz çok büyük bir olasılık olur.

Geleneksel Japon mutfağı içinde vazgeçilmez unsur olarak görülen gıda maddesi şüphesiz pilavdır. Ayrıca bir ada ülkesi olduğu için de sıkça deniz ürünlerinin tüketildiği görülebilir. Ülke mutfağında, mevsimlik taze ürünlerin kullanıldığı görülürken, yemeklerde yağ ve baharat kullanımı da oldukça azdır.

Ülke genelinde birçok tapınak ve saray bulunurken, Japonya farklı doğal güzellikleri de sıklıkla keşfedebileceğiniz eşsiz noktalardan biri olarak ziyaretçilerine Uzak Doğu kültürünün en güzel örneklerini sunuyor. Japonya’da gezilecek yerler ve tarihi güzellikler göz önünde bulundurulduğunda mutlaka listede yer alması gerektiğini söyleyebiliriz.

Tokyo dünyanın en küçük ülkelerinden bir tanesi olan Japonya’nın en büyük kenti olarak kabul edilmektedir.

Tokyo Gezi Rehberi

Osaka, başkent Tokyo’dan sonra, Japonya’nın en büyük ikinci şehridir.

Osaka Gezi Rehberi

Kyoto’yu, Türkiye’nin eski başkenti İstanbul olarak görebilirsiniz.

Kyoto Gezi Rehberi

Hiroşima “Geniş ada” anlamına gelmektedir.

Hiroşima Gezi Rehberi