YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Asya Gezi Rehberi Kamboçya Gezi Rehberi

Kamboçya Gezi Rehberi

Güneydoğu Asya‘da Tayland Körfezi‘nin kıyısında yer alan Kamboçya, genelinde hüküm süren tropikal iklim ile turistik ölçüden büyük bir cazibe merkezi olmasının yanında, ziyaretçilerine bütün bir yıl boyunca unutamayacakları eşsiz turizm deneyimini de aynı anda sunuyor. Tropikal iklime sahip olduğu için hava yıl genelinde sıcaktır. Ancak aniden başlayabilen muson yağmurları ve Hint Okyanusu üzerinden gelen hava dalgaları sebebiyle, eğer tatil ve gezi rotanız içerisinde Kamboçya bulunuyor ise, yola çıkmadan önce valizinize yağmurluklarınızı da koymanızı tavsiye ederiz.

Tarih-Kültür ve Dinler Ülkesi

Kamboçya gezilecek yerler arasında otantik ruhu ile yerini sağlamlaştırıyor ve özellikle festivalleriyle dikkat çekiyor. Geleneksel festivallerin yanı sıra, tarih, su ve spor alanlarında da düzenlenen festivaller ile ülke turizmi her yıl daha da bir artmakta. Büyük ölçüde Fransız ve Tayland etkisi altında kalmış olan Kamboçya mutfağı, genellikle çorbalar, pirinç, sebze yemekleri, balık, tavuk, sığır ve domuz etleri yaygındır. Ülke çok eski zamanlardan beri geniş bir tarımsal üretim yelpazesine sahip olduğu için, yöresel mutfağında pek çok zevke ve damak tadına hitap eden lezzetler bulmanız oldukça mümkün.

Kamboçya gezilecek yerler dendiğinde ilk akla gelen Angkor Tapınakları, Bayon Tapınağı ve birçok saray ve anıtın yanı sıra; doğal birçok oluşum, göl ve arkeolojik kazı alanları ile hem Uzak Doğu’nun hem de Avrupa‘nın esintilerini kendi içinde harmanlayarak sizlerle buluşturuyor.

Angkor Wat Tapınağı, balta girmemiş yemyeşil ormanların içerisine gizlenmiş doğa ile tarihin bütünleştiği muhteşem bir yerdir.

Angkor Wat Tapınağı, Kamboçya

Şehrin tarihi milattan önce 5. yüzyıla kadar dayanıyor.

Siem Reap Gezi Rehberi

Kamboçya ülkesinin başkenti ve neredeyse 2 milyonluk bir nüfusa sahip ticari, ekonomik, siyasi ve mimari merkezi.

Phnom Penh Gezi Rehberi