YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Asya Gezi Rehberi Kazakistan Gezi Rehberi

Kazakistan Gezi Rehberi

Orta Asya‘da ve Çin’in batısında yer alan Türk devletlerinden Kazakistan, Rusya, Moğolistan, Kırgızistan ve Özbekistan ile komşu olma özelliğini taşıyor. Çevresindeki dağlar sebebiyle okyanus ve deniz etkilerinin pek sık görülememesi yüzünden, ülke genelinde sert karasal iklim hâkimiyetini göstermektedir.

Geniş bir coğrafyaya yayılmış olan ülke içerisinde yaşam, farklı bölgelerde farklı iklim çeşitlerini bizlere sunuyor. Kendi içlerine yönelik düzenlenen festival ve yarışmaları sayesinde dışarıdan gelen ziyaretçiler için de ilgi çekici bir konumda olan Kazakistan, eğlenceli gece hayatı sayesinde de gelen ziyaretçilerine unutamayacakları bir tatil deneyimi yaşamalarının garantisini veriyor.

Orta Asya’nın Kozmopolit Ülkesi

Geçmiş zamanlardan bu yana avcılık kültürü üzerine gelişmiş bir kültürü olduğu için Kazakistan mutfağı içinde de bu sebepten dolayı et ağırlıklı bir beslenme durumu hâkimdir. Her et çeşidinden yapmış oldukları sucuk çeşitlerine şehir genelinde birçok noktada ulaşabileceğiniz ülke içerisinde, ülkenin geleneksel mutfağının oluşmasında önemli bir etken olan Uygur mantısı ve hamur işlerinin de önemi oldukça büyüktür.

Su parkları, alışveriş merkezleri, tarihi katedralleri ve sarayları ve diğer birçok anıt ve yapıları ile Kazakistan gezilecek yerler, gerek mimari gerekse de kültürel anlamda kendinize birçok değer katabileceğiniz ender şehirlerden biri haline geliyor. Eğlenceli ve modern şehir yaşantısı ile yılın her mevsiminde siz ziyaretçilerine unutamayacakları anlar yaşatmayı garanti ediyor.

Astana, Kazakistan’ın başkenti olmakla beraber 2. en büyük şehridir.

Astana Gezi Rehberi

Kazakistan’ın en büyük şehri olan Almati, Orta Asya’nın en gelişmiş kozmopolit şehridir.

Almati Gezi Rehberi