YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Asya Gezi Rehberi Malezya Gezi Rehberi

Malezya Gezi Rehberi

Gökdelenler, alışveriş merkezleri ve doğal güzellikleri bulabileceğiniz Malezya farklı kültürlerin nasıl bir arada uyum içinde yaşadığını ve genel olarak Asya kültürünü görebilirsiniz. İş merkezleri, gökdelenler, plajlar, parklar, alışveriş merkezleri, müzeler ve tapınaklar sayesinde Malezya’ya gittiğinizde her türlü beklentinizin karşılandığını göreceksiniz.

Buraya bir gezi düzenlemek için bütçenizin kısıtlı olması da sorun yaratmıyor. Kısıtlı bir bütçeniz bile olsa, Malezya’ya gidebilir ve pek çok etkinlik gerçekleştirebilirsiniz. Havası ile olduğu kadar sıcak Malay insanları ile geziniz daha da keyifli bir hal alır. Malezya’da gezilecek yerler arasında Kuala Lumpur’da alışveriş yapmalı, doğal güzellikleri keşfetmeli, etkileyici plajlarında vakit geçirmeli, dalış yapmalı, müzeleri ve tapınakları ziyaret etmeli kısacası ülkenin sunduğu bütün etkinliklerden yararlanmalısınız.

Ülke genel olarak sıcak bir destinasyon olsa da, yağmurlara karşı hazırlıklı olmalısınız. Özellikle Ocak ve Mayıs ayları arası ülkede çok sık yağmur görülür. Hava sıcak olsa da yağmurun gezinizi etkilememesi için Nisan ve Aralık ayları arası burası için en uygun zaman olacaktır.

Doğu Asya’nın Dünyaca Ünlü Turistik Cazibe Merkezi

Ülkede şehiriçi ulaşım kara, hava ve demir yolları üzerinden sağlanır. Başkent Kuala Lumpur’a ulaşım havayolu ile mümkündür. Kuala Lumpur’da ulaşım için otobüs ve taksiler iş görür. Ulaşım oldukça ekonomiktir, otobüs ve taksi ücretleri bütçenizi pek zorlamaz.

Başkent Kuala Lumpur’da dünyaca ünlü alışveriş merkezleri bulunur. Buralarda görece ucuz fiyatlara alışveriş yapabilirsiniz. Sokak satıcıları ise oldukça yaygındır, alışveriş merkezleri ve restoranlara göre fiyatları da daha uygundur. Elektronik ürünler, butik ürünleri, etnik ürünler ve el yapımı takılar satın alabilirsiniz.

Zengin bir yemek kültürü olan Malezya’da deniz ürünleri ve şekerli soslar yaygındır. Malezya mutfağı deniz ürünlerini alışılmadık bir biçimde sunar, pek çok yemek de sıra dışı şekerli soslar ile tatlandırılır. Buraya geldiğinizde sütlü çayı, gevrek yağlı ekmeği ve Hindistan cevizi suyuyla hazırlanan pilavı tatmadan dönmeyin.

Malezya’da konaklama için bütçenize ve tercihlerinize göre pek çok otel var. Lüks otellerden pansiyonlara kadar çeşitli konaklama seçenekleri mevcut. Siz de bütçenize ve tercihinize göre bir otel seçebilirsiniz.

Malezya’da gece hayatı Kuala Lumpur’da yoğunlaşmıştır. Kuala Lumpur’da gece hayatı fazlasıyla canlıdır, pek çok kafe, bar, bistro, diskotek ve gece kulüpleri bulunur. Otellerin içinde diskotekler bulunabileceği gibi, bağımsız diskotekler de vardır. Bar ve bistrolar gece yarısına doğru kapanırken, diskotekler gece üçe kadar açıktır.

Langkawi, Malezya’nın en güzel ada şehirlerinden biri.

Langkawi Gezi Rehberi

Malezya’nın başkenti olan Kuala Lumpur, başkent olmasının yanı sıra ülkenin en kalabalık nüfusuna sahip olan ili aynı zamanda.

Kuala Lumpur Gezi Rehberi

Singapur’a yürüme mesafesinde yer alan Johor Bahru şehri, Malezya’nın güneyinde yer alan en güzel şehirlerden biridir.

Johor Bahru Gezi Rehberi