YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Asya Gezi Rehberi Singapur Gezi Rehberi

Singapur Gezi Rehberi

Yepyeni ve modern bir ülke olan Singapur, tarihi bir ülke olduğu için modern şehirleri ve doğası nedeniyle her yıl birçok gezgin tarafından ziyaret ediliyor. Gezilecek yerler oldukça fazladır. Kıyı şeridinde dolaşarak geçirilen zaman, Southern Ridges’te yürümek, Hayvanat Bahçesi’ni gezmek, botanik bahçelerini ziyaret etmek, Peranakan Müzesi’ni gezmek ve Sentosa adasına gitmek yapabileceğiniz şeylerden yalnızca birkaçı.

Ülkeye her mevsim bir seyahat planlayabilirsiniz. Sıcak iklim kuşağında yer aldığı için hava sıcaklığı hep yüksektir. Aralık ve Mart arası dönemde yoğun yağışlar görülür, bu yağışlar kesintisiz olarak sürdüğü için gezilerinizi kötü etkileyebilir.

Aktarmalı uçuşlar ile de gidebilirsiniz. Gelişmiş bir ulaşım sistemine sahip olduğu için ülke geneli içerisinde rahatlıkla seyahat edebilirsiniz.

Güneydoğu Asya’nın Küçük Ada Ülkesi

Singapur alışveriş cenneti olarak bilinir, çok sayıda alışveriş merkezinden pek çok şeyi satın alabilirsiniz. Etnik eşyalardan modern ürünlere kadar geniş bir alışveriş yelpazesi vardır.

Singapur mutfağı hem geleneksel hem de modern yemeklerden oluşur; Laksa, Teow, Satay, Kızarmış Kuay ve Tavuklu Pilav pek çok restoranda karşılaşılan yemeklerdendir.

Dünyaca ünlü nitelikte otellere sahip Singapur’da konaklama biraz pahalıdır. Zaten küçük olan ülkede, gökdelenler sayesinde şehir merkezlerinden uzakta kalamazsınız. Erken rezervasyon ve indirimlerden yararlanarak ekonomik bir konaklama sağlayabilirsiniz.

Singapur’da gece hayatı fazlasıyla eğlenceli ve canlıdır. Sahil boyu sıralanan eğlence mekânları sabaha kadar eğlence hizmeti vermektedir. Özellikle Boat Quay ve Clarke Quay bölgeleri gece hayatının vazgeçilmez isimleridir. Yıl boyunca birçok festival ve etkinlik de düzenlenir. Kaldığınız süre boyunca eğlenmeniz ve keyifli vakit geçirmeniz kaçınılmazdır.

Dünyanın az sayılı şehir devletlerinden biri olan Singapur, kuzeyinde Malezya’nın Johor şehri, güneyinde ise Endonezya’nın Riau Adaları ile çevrilidir.

Singapur Gezi Rehberi