Asya Gezi Rehberi Tayland Gezi Rehberi

Tayland Gezi Rehberi

Güney Asya’nın en turistik mekânlarından biri olan Tayland, doğal güzelliğiyle büyüleyen adaları ve ünlü Budist tapınakları ile bilinir. Batının modernliği ve doğunu mistik özelliklerini bir arada taşır.

Tayland gezilecek yerler arasında ilk durak Bangkok olmalıdır. Bangkok’ta Yüzen Pazar, Ayutthaya, Phuket plajları mutlaka görülmesi gereken yerlerdir.

Pattaya ise bütün Asya’nın en canlı ve ünlü gece hayatına sahiptir. İklimi çok sıcak ve muson yağışlarının etkisinde olduğu için her zaman gidilebilir ancak aşırı yağış ve sıcaklar gezinizi olumsuz etkileyebilir. Kasım ve Şubat ayları arası gezmek için en iyi zamanlar olduğunu söyleyebilirim.

Güney Asya’nın Deniz Tatili ve Gece Hayatı İle Ünlü Ülkesi

Ülkeye havayoluyla ile ulaşılabilir. Havalimanı Bangkok’un 25 km dışında bulunur, havalimanı ulaşımları raylı sistem, otobüs ya da taksi ile gerçekleştirilebilir. Küçük bölgelerde ve kısa mesafelerde Tuk Tuk adı verilen yerel taksileri onun dışında şehiriçi ve şehirlerarası yolculukta havaray, metro, otobüs ya da suyolu ulaşımlarını tercih edebilirsiniz.

Tayland’da alışveriş yapmak için pek çok seçenek ve satın alınacak pek çok ürün bulunmakta. Büyük alışveriş merkezlerinin yanı sıra yerel küçük dükkânlar da fazlasıyla mevcut. Tik ağacından yapılma hediyelik ürünler, buda heykelleri, renkli maskeler ve diğer süs eşyaları satın alabilirsiniz.

Oldukça geniş bir yelpazeye sahip Tayland mutfağı; ağırlıklı olarak çorba, salata, et, pirinç ve deniz ürünlerinden oluşur. Tatlı, tuzlu, acı ve ekşi tatların bir arada bulunduğu yemeklerin yanı sıra ve hem acı hem ekşi tatlısı Tom Yam Kung’u tatmayı unutmayınız.

Tayland’da konaklama için pek çok yer bulabilirsiniz. Merkezde olan oteller diğerlerine göre daha pahalıdır. Merkezden uzaklaştıkça otel fiyatları ucuzlar.

Ekonomik, eğlenceli ve canlı Tayland gece hayatı konseptinin en ünlü parçası Ladyboy’ların kabare gösterileri. Bangkok, Pattaya ve Phuket’de gece hayatı oldukça yoğundur, bu şehirlerde pek çok bar ve disko bulunur. Ayrıca belirtmekte fayda var… Tayland, Türk vatandaşlarından vize istemeyen bir ülkedir.

Tayland mutfağı yemekleri hakkında bilgiler.

Tayland Mutfağı: Tayland’ın Meşhur Yerel Lezzetleri

Tayland mutfağı, yemek kültürü olarak Türk mutfağından bir hayli uzak bir kültüre sahipken, aynı zamanda acayip karışımlar, böcekler ve domuz eti ile hazırlanan bir yemek...
Tayland gezilecek en iyi yerler listesi. Tayland'da gezilmesi gereken en iyi 10 yere göz atın.

Tayland’da Gezilecek En İyi 10 Yer

Tayland gezilecek birbirinden harika turistik yerlere ev sahipliği yapıyor. Doğa ile iç içe yemyeşil örtüyle kaplı adalar, muhteşem plajlar ve Budist tapınaklar bunlardan yalnızca...
Tayland’ın dünyaca ünlü en büyük turizm adası olan Phuket, balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği adalar arasında yer alıyor.

Phuket Gezi Rehberi

Tayland’ın dünyaca ünlü en büyük turizm adası olan Phuket, balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği adalar arasında yer alıyor. Bir rehber eşliğinde gezmenizin daha...
Tayland Körfezi’nin kıyısında bulunan Pattaya şehri, Tayland’ın en önemli turizm merkezlerinden biridir.

Pattaya Gezi Rehberi

Tayland Körfezi’nin kıyısında bulunan Pattaya şehri, Tayland’ın en önemli turizm merkezlerinden. Her yıl yaklaşık olarak 5 milyon turisti kendisine çeken Pattaya, gece hayatı ile...
Kuzey Tayland bölgesinin en büyük şehri olan Chiang Mai, en önemli kültür merkezlerinden biri aynı zamanda.

Chiang Mai Gezi Rehberi

Kuzey Tayland bölgesinin en büyük şehri olan Chiang Mai, en önemli kültür merkezlerinden biri aynı zamanda. Ülkedeki en yüksek dağların yer aldığı bu şehri...
Bangkok, Tayland’ın en büyük şehri ve aynı zamanda da başkentidir.

Bangkok Gezi Rehberi

Bangkok, Tayland’ın en büyük şehri ve aynı zamanda da başkenti. Asya’nın en hızlı gelişen şehirlerinden biri olan Bangkok, kozmopolit şehirler arasında yer alıyor. Bangkok’un...
2,727BeğeniBeğen
10,910TakipçiTakip Et
2,760AboneAbone Ol
Tayland Mutfağı: Tayland’ın Meşhur Yerel Lezzetleri