YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Asya Gezi Rehberi Tayvan Gezi Rehberi

Tayvan Gezi Rehberi

Uzak Doğu’nun küçük ada ülkesi olan Tayvan, küçük bir ülke olmasına rağmen doğal güzellikleri ve çok yönlü kültürü sebebiyle gezilmeye değerdir. Bulunduğu coğrafya sebebiyle etkileyici bir doğası vardır. Bu yönü doğa turizmi üzerinde ideal duraklardan biri yapıyor. Çok kültürlü bir sosyal yapısının olması ise keşfedilecek pek çok özellik olduğunu gösteriyor.

Gezmek için en iyi zaman Nisan ayı civarı olacaktır. Nisan ayından önceki dönem soğukken, Nisan ayından sonraki dönem ise aşırı yağışlıdır. Uçak yolculuğu ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ülke içerisinde havalimanı ulaşımında Shuttle’lar ve şehiriçi ulaşımlarda otobüs, tren ve taksi kullanılır.

Uzak Doğu’nun Küçük Ada Ülkesi

Tayvan’da alışveriş merkezleri olduğu için buralarda alışveriş yapılabilir. Hediyelik eşya almak için ise alışveriş merkezlerinden ziyade sahil kasabalarındaki yerel dükkânlar tercih edilebilir. Bu dükkânlardaki çeşitlilik alışveriş merkezlerine göre daha fazladır ve küçük yerlerden alınan hediyelik eşyalar daha uygun fiyatlıdır.

Tayvan mutfağı, Çin mutfağının neredeyse aynısıdır. Çin mutfağından farklı olarak, ülkeye özgü yemekler sığır etli erişte, dana kuşbaşı ve şehriyeli çorba, istiridye omleti ve sosistir. Tayvan portakalı adı verilen tadı limona benzeyen, portakaldan daha sarı ve oldukça tatlı bir meyve yetişir. Buraya geldiğinizde portakalın ve diğer yöresel yemeklerinin tadına bakmayı unutmamalısınız.

Konaklama üzerine her bütçeye uygun alternatifler mevcut. Dilerseniz lüks otellerde, dilerseniz apart otel daireleri ya da çiftlik evlerinde de kalabilirsiniz.

Tayvan gece hayatı konusunda önde gelen şehri Taipei’dir. Ülkeyi ziyaret eden turistleri, eğlenceye doyacakları bir gece hayatı bekliyor.

Taipei, ülkenin en kalabalık 4. şehridir.

Taipei Gezi Rehberi

Tayvan’da ki en eski şehir olarak bilinmektedir.

Tainan Gezi Rehberi