Avrupa Gezi Rehberi Almanya Gezi Rehberi

Almanya Gezi Rehberi

Avrupa’nın orta yerinde yer alan Almanya, ekonomi ve sanayi açısından zengin bir ülke olduğu kadar turistik açıdan da, göz alıcı tarihi yapıları ile görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

Almanya seyahati yaptığınızda, görmeniz gereken en önemli yerlerden birisi; Berlin Duvarı’dır. Berlin Duvarı, gezilecek yerler listesinin başında gelir ve bir devrin kapanışını, demokrasiye geçişi simgeler. Berlin Duvarı’nı gördüğünüzde; ortadan ikiye bölünen bir şehirde yaşamanın, nasıl bir duygu olduğunu anlıyorsunuz. Duvarın hemen karşısında da bir açık hava müzesi var. Müzede siyah beyaz fotoğraf kareleriyle; duvarın nasıl inşa edildiğini, insanların duvarı aşmaya çalışırken verdiği çabaları ve ölümleri göreceksiniz. Tarihi yerinde görmek ve yaşamak istiyorsanız Berlin Duvarı ilk durağınız olsun.

Avrupa’nın Ekonomi ve Sanayi Şehri

Almanya gezilecek yerler açısından zengindir. Ülkeye geldiğinizde görmeden dönmemeniz gereken birçok yer var. Bunlardan bir diğeri de; Walt Disney için ilham kaynağı olan; Neuschwansein ve Hohenswangau şatoları. Bu şatolar, yine görmeden dönmemeniz gereken Romantik Yol’un, sizi getirdiği son kasabada yani Füssen’de bulunuyor.

Doğayla iç içe olmayı ve tertemiz bir suyun dinginliğinde biraz dinlenmek istemez misiniz? Eğer isterseniz, Constance Gölü; mutlaka görmeniz gereken bir diğer yerdir.

Olur da Eylül’ün son günlerinde Almanya turları veya diğer toplu taşıma araçları ile ülkeye yolunuz düşerse; Münih’teki Oktoberfest etkinliklerine de katılmayı ihmal etmeyin. Almanya’da yaşam, mutlaka tecrübe edilmesi gereken ve unutulmazlar arasına girmeye aday bir deneyim vaat etmektedir.