YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Avrupa Gezi Rehberi Almanya Gezi Rehberi

Almanya Gezi Rehberi

Avrupa’nın orta yerinde yer alan Almanya, ekonomi ve sanayi açısından zengin bir ülke olduğu kadar turistik açıdan da, göz alıcı tarihi yapıları ile görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

Almanya seyahati yaptığınızda, görmeniz gereken en önemli yerlerden birisi; Berlin Duvarı’dır. Berlin Duvarı, gezilecek yerler listesinin başında gelir ve bir devrin kapanışını, demokrasiye geçişi simgeler. Berlin Duvarı’nı gördüğünüzde; ortadan ikiye bölünen bir şehirde yaşamanın, nasıl bir duygu olduğunu anlıyorsunuz. Duvarın hemen karşısında da bir açık hava müzesi var. Müzede siyah beyaz fotoğraf kareleriyle; duvarın nasıl inşa edildiğini, insanların duvarı aşmaya çalışırken verdiği çabaları ve ölümleri göreceksiniz. Tarihi yerinde görmek ve yaşamak istiyorsanız Berlin Duvarı ilk durağınız olsun.

Avrupa’nın Ekonomi ve Sanayi Şehri

Almanya gezilecek yerler açısından zengindir. Ülkeye geldiğinizde görmeden gitmemeniz gereken birçok yer var. Bunlardan bir diğeri de; Walt Disney için ilham kaynağı olan; Neuschwansein ve Hohenswangau şatoları. Bu şatolar, yine görmeden gitmemeniz gereken Romantik Yol’un, sizi getirdiği son kasabada yani Füssen’de bulunuyor.

Doğayla iç içe olmayı ve tertemiz bir suyun dinginliğinde biraz dinlenmek istemez misiniz? Eğer isterseniz, Constance Gölü; mutlaka görmeniz gereken bir diğer yerdir.

Olur da Eylül’ün son günlerinde Almanya turları veya diğer toplu taşıma araçları ile ülkeye yolunuz düşerse; Münih’teki Oktoberfest etkinliklerine de katılmayı ihmal etmeyin. Almanya’da yaşam, mutlaka tecrübe edilmesi gereken ve unutulmazlar arasına girmeye aday bir deneyim vaat etmektedir.

Almanya Gezilecek Yerler: Berlin

Almanya’da Gezilecek En İyi 10 Yer

Hamburg Gezi Rehberi: Hamburg hakkında detaylı bilgiler bulabileceğiniz rehber ile Hamburg seyahat planınızı yapabilirsiniz. Dünyaya açılan kapı olarak tanımlanan Hamburg, göz alıcı bir liman kentidir. Alışveriş caddeleri, canlı müzik barları, geleneksel kültürü ve zengin tarihi ile Hamburg mutlaka gezilmesi gereken destinasyonlardan biridir.

Hamburg Gezi Rehberi

Bir nevi sandviç olan Keetwurst, bol ketçaplı bir soslu sandviçtir.

Berlin Yeme İçme Rehberi ve Restoranları

Siyah ve altın sarısının hâkim olduğu, Almanya’nın en büyük 3. şehri olan Münih, şehir gezisi yapmak isteyenler için tüm imkânlarını sizlere sunuyor.

Münih Gezi Rehberi

Tarih boyunca birçok önemli dünya yazarlarına ev sahipliği yapan şehir mutlaka görülmesi gereken kültürel mirasa sahip.

Frankfurt Gezi Rehberi

Tarihi ve mimari yapısıyla her zaman Avrupa’nın ve Almanya’nın en dikkat çekici şehirlerinden biri olmuştur.

Berlin Gezi Rehberi