YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Avrupa Gezi Rehberi Avusturya Gezi Rehberi

Avusturya Gezi Rehberi

Avusturya, kültür kokan şehirlere, sanat galerilerine ve görülmeye değer bir mimariye ev sahipliği yapmaktadır. Birden fazla kültürü bünyesinde barındıran ülke, yaşam standartları açısından da düzenli ve huzurlu bir yer. Aynı zamanda gezilip, görülecek yerler açısından oldukça çeşitli yapıları barındıran bir coğrafyaya sahip.

Bütün bunları bırakın bir kenara; Avusturya’da gezilecek yerler, sizi ülkeye adım attığınız andan itibaren, doğaya karışmanızı sağlayacak. Kırsal bölgelerindeki uçsuz bucaksız yemyeşil çayırları ve dev çiftlikleriyle, kendinizi bir masalın içindeymiş gibi hissetmenizi sağlayacak. Avusturya Alplerindeki karlı ormanlar ise hayranlıkla baktığımız ve üzerinde türlü işlemler yapılmış resimleri, bir çırpıda silip atıyor kafanızdan. Çünkü o kadar gerçek ve büyüleyici bir görüntü ki; o manzaradan koparılmak istemiyorsunuz.

Avrupa’nın Kültür-Sanat Başkenti

Avusturya gezilecek yerler ziyaretiniz sürecinde; ilk rotanız başkent Viyana olsun. Sosyal hayatın simgesi olan Stephansplatz Bölgesi ve Stephan Katedrali, Belvedere Sarayı, Hofburg İmparatorluk Sarayı ve sanatseverlerin başını döndürecek Museum Quartier (4 ayrı müzeden oluşur) zevkle ve hayranlıkla gezeceğiniz yapılar olacaktır.

Avusturya turları size pek çok seçenek sunar. Doğadan hoşlanıyorsanız ve doğa sporlarına karşı bir tutkunuz varsa; Salzkammergut, Glockner olarak da bilinen Grossglockner, Hoher Dachstein Dağı, Achensee Gölü, Hohe Tauern Dağı, Arlberg Dağı, Faak Gölü, Klopein Gölü ve Hallstatt Gölü kesinlikle görmek isteyeceğiniz yerlerden bazılarıdır.

Salzburg ise sanata ilgi duyan turistleri ağırlıyor. Başta Mozart’ın doğduğu ev olmak üzere birden fazla galeri ve müzeyi de bünyesinde barındırıyor.