2019 İran turları için irangezirehberi.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Avrupa Gezi Rehberi Belarus Gezi Rehberi

Belarus Gezi Rehberi

Belarus, resmi adıyla Beyaz Rusya; kırsaldaki yemyeşil ormanları ve ahşap köy evleriyle, Minsk’in Sovyet mimarisi, Brest’in renkli ahşap evleri ve Vitebsk’in Slav müzik festivaliyle tanınmaya değer bir ülkedir. Uygun fiyatları ve her şeyden önce insan güvenliği konusundaki hassasiyetiyle, birçok turistik mekândan ayrılıyor. Belarus’un, turistler üzerinde bıraktığı etki, hemen hemen herkeste olumlu yönde oluyor.

Düzenli ve temiz sokaklarında yürürken, kafanızı kaldırdığınız yerde; yeşillik ve tarihi simgeler görmek istiyorsanız, ilk durağınız başkent Minsk olsun. Belarus gezilecek yerler arasında Francyska Skaryny Caddesi, Hükümet Binası, Belarus Devlet Üniversitesi, KGB Binası, 2. Dünya Savaşı Müzesi, Zafer Dikilitaşı, St. Simon ve Elena Kilisesi, Kutsal Ruh Katedrali ve Gözyaşları Adası bulunuyor.

Polonya ve Rusya Arası Geçiş Noktası

Polonya sınırına yakın olan Brest, hemen hemen tarihi anıtların bir arada olduğu bir şehir. Brest’e başkent Minsk’ten trenle ulaşabiliyorsunuz. Tarihi yaya sokakları ve renkli ahşap evleri, burada görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Brest Kalesi ve Müzesi, Brest Arkeoloji Müzesi, Çalınmış Sanat Eserleri Müzesi, Demiryolu Teknolojisi Müzesi, Lenin Heykeli, Brest Tarihi Müzesi gibi yapılar da Belarus halkının tarihe verdiği önemi açıkça ortaya koyuyor.

Gomel şehrindeki Askeri Müze, Grodno’daki Mir Kalesi ülkede görülmesi gereken diğer yerlerin başında geliyor. Vitebsk ise başta Slav Müzik Festivali olmak üzere birçok tiyatro, müze ve kiliseye ev sahipliği yapıyor.