YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Avrupa Gezi Rehberi Belçika Gezi Rehberi

Belçika Gezi Rehberi

Belçika’ya yolunuz düşerse öncelikle burada görmeniz gereken yer; devletin kalbi olan Brüksel’dir. Brüksel, Aşağı ve Yukarı Şehir olmak üzere ikiye ayrılır. Belçika gezilecek yerler arasında ilki, Aşağı Şehir olarak adlandırılan bölgede, Grand Place Meydanı hemen hemen bir açık hava müzesi tadındadır. Ayrıca UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dâhil edilerek, koruma altına alınmıştır. Grand Place Meydanı yani Büyük Pazar olarak adlandırılan bu meydanda, her binanın inşa edildiği tarihi üzerindeki tabelalarda görebilirsiniz.

Brüksel’de ikinci durağınız, mutlaka Brüksel Belediye Binası (Brussels Town Hall) olmalı. Çünkü bu belediye binasının kulesinin tepesinde, şehrin koruyucu meleği olduğuna inanılan “Michael” baş meleğin heykeli bulunuyor. Görkemli ve ihtişamlı olmasının yanı sıra bu yapı, manevi olarak üzerinizde dinlendirici bir etki bırakıyor.

Zengin Dekorlu Muhteşem Mimariler

Demir atomunun milyonlarca kere büyütülmüş halini yansıtan Atomium, Brüksel’in en turistik yeridir. Dokuz adet küre ve bu küreleri birbirine bağlayan tüp geçitlerden oluşan eser, şehrin görüntüsünü değiştiren bir havaya sahip. Atomium’un çok yakınında bulunan Mini Europe, onlarca Avrupa şehrinin minyatür halini yansıtan maketlerden oluşuyor.

Belçika’da yaşam denince akla gelen keyif vericilerin en yaygını; meşhur çikolataları ve biralarıdır. Siz de bu zamana kadar üretilen alkolleri merak ediyorsanız; Museum of Belgian Brewers’ı (Belçika Bira Müzesi) ziyaret etmeyi unutmayın.

Gent, sizi büyüleyecek kaleleri ve rengârenk mimari yapısıyla Orta Çağ karakteristik mimari özelliklerini hissedebileceğiniz oldukça güzel bir şehir.

Gent Gezi Rehberi

Brüksel, sizi büyüleyecek resmi binaları ve farklı mimari yapısıyla karakteristik Avrupa mimari özelliklerini hissedebileceğiniz oldukça güzel bir şehir.

Brüksel Gezi Rehberi

Brugge, Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan oldukça güzel bir şehirdir.

Brugge Gezi Rehberi

Avrupa gezisi yapmak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken elmaslarıyla ünlü büyük şehirlerden biri Anvers.

Anvers Gezi Rehberi