YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Avrupa Gezi Rehberi Danimarka Gezi Rehberi

Danimarka Gezi Rehberi

İskandinavya ülkelerinden biri olan Danimarka ve dünyanın en iyi yaşanacak şehirleri arasına girmiş bir şehri ve başkenti olan Kopenhag bu ülkeyi oldukça fantastik kılıyor. Kopenhag’ın Türkçe anlamı Tüccarlar Limanı’dır. Deniz Kızı ve bisikletin yaygın kullanımı, bu şehrin birer simgesi haline gelmiştir. Nazik insanların olduğu, huzurlu ve düzenli bir yer gezme niyetindeyseniz; ilk uçakla Danimarka turları aracılığıyla veya bireysel olarak bu ülkeye gelmelisiniz.

Bu ülkede, suç oranları dâhil olmak üzere her türlü kargaşa neredeyse sıfır. Kraliyet Sarayı olarak adlandırılan Christiansborg Sarayı, Küçük Deniz Kızı Heykeli, Modern Sanatlar Müzesi, Opera Sarayı, Parlamento, Amager Strandpark Plajları, Tivoli Bahçeleri ve Christiana Özgürlükler Bölgesi, ilginizi çekebilecek yerlerden sadece birkaçı. 17. yüzyılda kule ve gözlem evi olarak kullanılan Rundetarn Kulesi ve Danimarka’da ki en ünlü sarmal olarak adlandırılan Our Saviour Kilisesi, kültürel birikimlerinizi kat kat artıracak yapılar olarak karşımıza çıkıyor.

İskandinavya’da Çarpıcı Doğal Manzaraları Keşfedin

Zeeland Yarımadası’ndaki Kronborg Sarayı yüzyıllar boyunca Kuzey Avrupa’nın en önemli Rönesans kalelerinden biri olarak kabul edilmiş ve geçtiğimiz senelerde UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dâhil edilerek, koruma altına alınmıştır. Kalede birçok tarihi eser ve heykelin de bulunduğunu belirtmeden geçmeyelim. Danimarka gezilecek yerler açısından son derece zengin. Ayrıca görmeniz gereken yerlere gelince…

Roskilde bölgesindeki Viking Gemileri Müzesi, Lyngby bölgesindeki Açık Hava Müzesi ve çok eski bir tarihten beri hizmet veren Ulusal Akvaryum, Danimarka’ya gittiğinizde, görmeden gelmemeniz gereken yapılar arasında yer alıyor.

Odense, Fyn adalarının başkenti olan muazzam bir şehirdir.

Odense Gezi Rehberi

Gezmek için en az üç gün ayırmanız gereken Kopenhag, Danimarka’nın başkent şehridir.

Kopenhag Gezi Rehberi

Arhus ya da Aarhus adlı şehir, hem ülkenin en önemli limanı hem de ikinci büyük şehridir.

Arhus Gezi Rehberi