YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Avrupa Gezi Rehberi Estonya Gezi Rehberi

Estonya Gezi Rehberi

Topraklarının yarısı ormanlarla kaplı ve nereye baksanız yeşillik görebileceğiniz Estonya, bahar aylarında gezmek için en ideal yerlerden birisidir. Ülkenin en turistik yeri başkent Tallinn‘dir.

Başkent Tallinn, tarihi ögelerin buluştuğu bir merkez olarak nitelendirilebilir. Şehre girer girmez Viru Kapısı’yla karşılaşıyorsunuz. Bu kapının sağ ve sol yanında uzayıp giden Şehir Surları ile şehri tepeden izlemeniz mümkün. Toompea Tepesi adı verilen Arnavut kaldırımlı sokaklar ve tarihi evlerin olduğu bölge de, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne giren ve korunan bir bölge. Toompea tepesi aynı zamanda bir kale. Uzun bir zaman dilimi boyunca dünyanın en yüksek yapısı unvanını elinde bulundurmuş.

Alexander Nevsky Katedrali ise klasik Rus mimarisinin örneklerinden biridir.  Ülkede yaşam, tarihi mirasların ruhu ile şekillenir. Town Hall Meydanı, Ortaçağ kültürünün rahatlıkla görülebildiği ve çoğunlukla kafe ve restoranlar gibi binalardan oluşuyor. Ara sokaklarında ise el işi ürünlerini rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Kuzey Avrupa’nın Baltık Ülkesi

Estonya gezilecek yerler, bu yerlerle sınırlı değildir.  Ülkenin ikinci büyük şehri olan Tartu da, Estonya Ulusal Müzesi, Tartu Oyuncak Müzesi, Tartu Katedrali, AHHAA Bilim Merkezi, Estonya Edebiyat Müzesi gezebileceğiniz yerlerden birkaçıdır.

Ülkenin yazlık başkenti olarak bilinen Parnu’da ise uzun kumsalları ve Baltık Denizi’nin özelliği sonucu rengi siyaha dönen denizi görebilirsiniz.

Tartu, Estonya’nın 2. büyük şehridir.

Tartu Gezi Rehberi

Tallinn, iki günde gezilebilecek ve bu iki günün dolu dolu geçirilebileceği bir şehirdir.

Tallinn Gezi Rehberi

Estonya’nın güzel şehirlerinden biri olan Parnu, gezilip görülmeye değer bir destinasyondur.

Parnu Gezi Rehberi