YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Avrupa Gezi Rehberi Fransa Gezi Rehberi

Fransa Gezi Rehberi

Âşıklar Şehri ve Rüya Şehir denildiğinde akla ilk gelen ülkedir; Fransa. Romantik ve huzur dolu bir seyahat ya da tatil planınız varsa, yolunuz mutlaka Fransa’ya düşmeli. Elbette büyük bir ülkenin sayısız, tarihi ve kültürel yapılarının içerisinde kaybolmamak mümkün değil ama bunun için de uzun süreli bir tatil planı yapmanız gerekiyor.

Mesela Paris’in gözdelerinden biri olan Louvre Müzesi’ni baştan sona gezmek için bile 28 güne ihtiyacınız var! Evet, doğru okudunuz; yaklaşık bir ayda gezilebilen bu müze binlerce önemli eseri bünyesinde barındırıyor. Fransa’da gezilecek yerler arasında şüphesiz ilk akla gelen ülkenin başkentidir.

Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen Turistik Cazibe Merkezi

Başkent Paris’ten devam edecek olursak; tabii ki ünlü Eyfel Kulesi, burada görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Sen Nehri, İsa’nın Kutsal Kalbi Bazilikası, Zafer Takı, Versay Sarayı, Notre Dame Katedrali, Orsay Müzesi, Lüksemburg Bahçesi, Disneyland, Şenzelize Caddesi, Concorde Meydanı, Afrika ve Okyanusya Sanatlar Müzesi, Le Marais semti, Montmarte bölgesi, Paris Yer Altı Mezarları bu Rüya Şehri’nde gezmeniz gereken en önemli yapılar arasında yer alıyor. Fransa gezilecek yerler aslında son derece popüler olan ve bilinen yerlerden oluşuyor.

Dünyanın en büyük ve en eski şaraplarını tadabileceğiniz bir mahzen arıyorsanız Bordeaux, “Baden- Baden” kaplıcalarının ne olduğunu merak ediyorsanız Marseille ve Kammerzell Evi için UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi tarafından korunan şehir Strazburg’u ziyaret edebilirsiniz. Fransa turları ile veya bireysel olarak gerçekleştireceğiniz yolculuklarla, bu eşsiz ülkeyi siz de görebilirsiniz.

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Louvre Müzesi, devlet tarafından açılan ilk müzedir.

Louvre Müzesi, Paris

Aşk şehri olan Paris, dünya üzerinde mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden biridir.

Paris Gezi Rehberi

Bir günde gezilebilecek harikulade güzellikte olan Nice, Fransa şehirlerinden biridir.

Nice Gezi Rehberi

Fransa içindeki en eski kent olan Marsilya, görülmeye değerdir.

Marsilya Gezi Rehberi

Lyon, Fransa’nın en büyük şehirleri arasında yer alan efsanevi bir şehirdir.

Lyon Gezi Rehberi