YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Avrupa Gezi Rehberi Hırvatistan Gezi Rehberi

Hırvatistan Gezi Rehberi

Slovenya, Macaristan, Sırbistan ve Bosna Hersek ile sınır komşusu olan Hırvatistan, birçok tarihi ve doğal güzelliği bir arada görüp hem deniz hem de gezi anlamında ziyaretçilerine sunduğu avantajlardan ötürü Avrupa turizminde önemli bir yere sahiptir. Batısında Adriyatik Denizi yer alan ülke sularında, bu sebeptendir ki güçlü akıntılar mevcuttur.

Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Hırvatistan’da yazlar sıcak, kışlar ise özellikle ülke kuzeyinde olmak üzere oldukça soğuktur. Barındırdığı doğal ve tarihi güzellikler sebebiyle hem yaz hem de kış turizmi olarak sürekli canlılık içerisinde olan Hırvatistan’ı tatil rotası olarak düşünüyorsanız, gittiğiniz mevsimin klasik özelliklerini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Akdeniz’in Göz Alıcı Çarpıcı Doğal Manzaralı Ülkesi

Birçok dans, müzik ve film festivaline ev sahipliği yapan ülke geleneksel dokuyu bozmadan yerel mutfağına da taşımıştır. Balık, sebze ve zeytinyağlılara sıklıkla rastlayabileceğiniz Hırvatistan mutfağı, geziniz süresince eşsiz tatları ile sizlere unutulmayacak bir deneyimi de garantiliyor.

Akdeniz’in en temiz ve meşhur olmuş sahillerinden birinin de bulunduğu ülke, tarihi anlamda da gezilebilecek birçok nokta ile ziyaretçilerine eşsiz bir tatil sunuyor. Geziniz içerisinde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında ulusal parklar, meşhur antik tarihi duvarlar, eski şehir merkezleri ve modernize edilmiş şehir yaşantısını bulacaksınız. Avrupa’nın en iyi turizm merkezlerinden biri olmayı kesinlikle hak ediyor.