YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Avrupa Gezi Rehberi Hollanda Gezi Rehberi

Hollanda Gezi Rehberi

Belçika ve Lüksemburg ile oluşturduğu Benelüks ülkelerinden birisi olan Hollanda, kuzey ve batıda Kuzey Denizi, güneyde Belçika ve doğuda Almanya ile komşu. Havayolu ulaşımı ile yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculuk sonrasında ulaşabileceğiniz Hollanda’ya, tam olarak bir özgürlükler ve hayaller ülkesi desem, yanlış bir tanımlama yapmış olmam herhalde. Venedik kadar kapsamlı olmasa da bir kanallar ülkesi olan ülke, bünyesinde barındırdığı birçok tarihi ve doğal güzellik ile ziyaretçilerine eşsiz bir gezi deneyimi sunuyor.

Ilık yazları ve serin kışları ile ılıman deniz ikliminin hüküm sürdüğü Hollanda’yı tatil ve gezi rotanız olarak belirlerseniz, aniden bastırabilecek yağmurlara karşı önleminizi almanız açısından valizlerinize kesinlikle yağmurluklarınızı da koymanızı tavsiye ediyorum.

Avrupa’nın Özgürlükler Ülkesi

Hollanda gezilecek yerler bakımından bonkör olduğu kadar mutfağıyla da göz dolduruyor. Tatlıların ve deniz ürünlerinin sıklıkla tüketildiği Hollanda mutfağı, klasik damak zevkinize uygun bir yiyecek bulmanıza olanak sağlar. Zira malzemeleri ve özellikle deniz ürünlerini kullanış şekilleri alışmış olduğumuz yöntemlere oldukça yakın bir durumda. Peynirciliğin de oldukça gelişmiş olduğu ülke mutfağında birçok tat ve çeşit peynir bulmanız kesinlikle mümkündür.

Tarihi kanalları, kanal boyunca konumlandırılmış meşhur evleri, modern şehir düzeni, çılgın gece hayatı ve alışılagelmişin dışındaki kural ve standartları ile her mevsim ziyaretçilerine eşsiz, keyifli, yerel tatları ile oldukça lezzetli, sıra dışı ve bir o kadar da geleneksel olarak muhafaza edilmiş dokusu ile harika bir gezi deneyimini garanti ediyor.