YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Avrupa Gezi Rehberi İngiltere Gezi Rehberi

İngiltere Gezi Rehberi

Avrupa’nın batısında, Büyük Britanya adasında bulunan İngiltere, Paris‘ten sonra Avrupa’nın en çok ziyaret edilen ikinci başkenti olan Londra şehri ile oldukça turistik bir ülkedir. Geniş ve bakımlı park ve bahçeleri ile ikonik hale gelmiş yapıları ve saat kulesi ile gerek mimari ve tarihi, gerekse de doğal görünüm anlamında ziyaretçilerine dört mevsimde de eşsiz bir yurtdışı ve gezi deneyimi sunuyor.

İngiltere’de yaşam oldukça renkli ve turistleri bu anlamda cezbediyor. Bütün mevsimlerde de genel olarak kapalı ve yağışlı bir havaya sahip olan İngiltere, en çok bir anda başlayan yağmurları ile ün salmış olmalı. Çünkü ülke genelinde hâkim olan hava sebebiyle hemen herkes yağmurluk ile sokağa çıkıyor. Gezinizi yaz aylarında tercih edecek olsanız dahi, yağmurluk ya da mont götürmeyi ihmal etmemenizi tavsiye ederim.

Avrupa’nın En Çok Ziyaret Edilen İkinci Ülkesi

Fırınlanarak hazırlanmış kırmızı et, haşlanmış sebze ve özellikle patates, geleneksel İngiliz mutfağının bel kemiğini oluşturuyor. Şehrin hemen her noktasında rahatlıkla vakit geçirip, geleneksel lezzetleri tadabileceğiniz restoranlarda sadece bu saydıklarımız ile hazırlanmış menü ya da tabaklar görmeniz de mümkün. Sağlıklı yemekler yapmayı ilke edinmiş olan İngiliz mutfağında, düşük kalorili birçok seçenek bulabilirsiniz. İngiltere’de gezilecek yerler kadar tadılacak lezzetler de mevcuttur.

İngiltere’de ulaşım olarak havayolunu tercih etmeniz durumunda şehir merkezine ulaşımınız için kullanabileceğiniz aktarma servisleri ile rahatlıkla konaklama noktanıza varabilirsiniz. Geleneksel yapısı bozulmamış olan ve barındırdığı tarihi ve doğal güzellikleri ile İngiltere, soğuk havasına rağmen sizlere unutamayacağınız bir tatili garanti ediyor.