YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Avrupa Gezi Rehberi İrlanda Gezi Rehberi

İrlanda Gezi Rehberi

Kuzeybatı Avrupa bölgesinde bulunan İrlanda, neşeli halkı, doğal güzellikleri, enfes lezzetleri ve keyifli yaşantısı ile ziyaretçilerine unutamayacakları bir yurtdışı deneyiminin garantisini veriyor. İrlanda’da gezilecek yerler size doğal güzellikler vaat ediyor.

Genel olarak ılıman deniz iklimine sahip olan İrlanda, Atlas Okyanusu’ndan gelen serin hava akımı sebebiyle yoğun olarak ıslak ve yağışlı bir havaya sahip olmasının yanı sıra, sık sık görülen sis bulutları ile de meşhur Avrupai havasını her daim koruyor. Bu yüzden seyahat rotanız eğer İrlanda’ya doğru ilerliyorsa karşılaşabileceğiniz olası bir yağmur sebebiyle ıslanmamanız için, koruyucu kıyafetlerinizi valizinize eklemenizi tavsiye ederim.

Keşfedilmeyi Bekleyen Elf’lerin Diyarı

İrlanda’da yaşam yağmurlu havanın getirdiği ferahlığı size sunuyor. Birçok sanatsal, dinsel ve gurme alanındaki festivale ev sahipliği yapan İrlanda, ziyaretçilerinin asla sıkılmayacağı ve pişmanlık duymayacağı şehirlerden biri olma özelliğini de bünyesinde barındırıyor.

Ülke geneli içerisinde geleneksel bir mutfak oluşmadığı için karma bir yemek kültürü hüküm sürmekte. Japon, Çin, Fransız ve Meksika mutfaklarına ait ezgilerin sıklıkla rastlandığı İrlanda mutfağı temelindeki gıda maddesini patates oluşturur. Ülkeye özgü geleneksel içecek ise özel yapım kök birasıdır.

İnsanı adeta geçmişte bir yolculuğa çıkartan antik kale ve mağaraları gibi tarihi güzelliklerin dışında, içlerinde benzersiz birer doğa harikası olan şelaleleri barındıran botanik bahçeleri, patika ve su yolları ile okyanus kıyısı boyunca uzanan eşsiz güzellikteki sahil şeritleri ile İrlanda, dört mevsim boyunca devam eden güzellikleri ile keşfetmeniz için sizleri bekliyor.