YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Avrupa Gezi Rehberi İspanya Gezi Rehberi

İspanya Gezi Rehberi

Avrupa’nın güneybatısında bulunan İber Yarımadası‘nın yedide altılık kısmını kapsayan bir Akdeniz ülkesi olan İspanya aynı zamanda Portekiz, Fransa ve Birleşik Krallığına bağlı olan Cebelitarık Boğazı ile komşudur. Akdeniz sıcaklığını iliklerinize kadar hissedeceğiniz sayılı ülkelerden biri olan İspanya, eşsiz güzellikleri ve keyifli şehir hayatı ile sizlere müthiş bir gezi deneyimini garanti ediyor.

Avrupa’nın en ılıman Akdeniz ikliminin hâkim olduğu İspanya’da yılın büyük bir kısmı güneşli ve sıcak geçiyor. Kış aylarında bile rahatlıkla keşif turlarına çıkabileceğiniz İspanya, tatil için tercih etmekten asla pişmanlık duymayacağınız iklimi, yaşantısı ve sıcaklığı ile gezi keyfinizi ikiye katlıyor. İspanya’da gezilecek yerler de oldukça fazladır.

Festivalleriyle Aklınızı Başınızdan Alacak Bir Akdeniz Ülkesi

Dünyaca ünlü boğa güreşleri festivallerinin yanı sıra, sanatsal olarak önemi büyük birçok müzik festivaline de ev sahipliği yapan İspanya, gezmekten asla sıkılmayacağınız bir ülke. Meyveler ile birlikte kullanılan balık ve et yemekleri, fasulye ve tatlılar İspanyol mutfağı ana temasını oluşturuyor. Eğer ki tatil rotanızda İspanya’yı tercih ederseniz kesinlikle geleneksel İspanyol mutfağının taçlı lezzetlerinden olan tapas ve paella’yı tatmanızı öneriyorum.

Dünyaca ünlü La Sagrada Familia Katedrali, Madrid Kraliyet Sarayı ve El Hamra Sarayı gibi görülebilecek tarihi yapılarının dışında, inanılmaz doğal güzelliklerde olan botanik parkları ve bahçeleri ile İspanya, sıcak, egzotik, lezzetli ve modern havasını yılın her günü sizlerle paylaşıyor. İspanya’da yaşam sizi de etkisi altına alacak.

Valencia Gezilecek Yerler: El Carmen Sokak Sanatı

Valencia’da Gezilecek En İyi 10 Yer

İspanya’nın güneybatısında yer alan şehir, aynı zamanda Endülüs özerk bölgesinin merkezi ve en büyük şehri olma özelliğindedir.

Sevilla Gezi Rehberi

İspanya’nın başkenti olan bu güzel şehir aynı zamanda Avrupa’nın en kalabalık beşinci şehridir.

Madrid Gezi Rehberi

Gırnata veya Granada olarak bilinen şehir İspanya’nın Endülüs Özerk Bölgesinde yer alıyor.

Granada Gezi Rehberi

Barselona, İspanya’nın ikinci büyük kentidir.

Barselona Gezi Rehberi