YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Avrupa Gezi Rehberi İsveç Gezi Rehberi

İsveç Gezi Rehberi

Baltık Denizi kıyısında İskandinavya yarımadasında bulunan İsveç, Norveç ve Finlandiya ile komşu olmasının yanı sıra güneyinde bulunan Oresund Köprüsü ile Danimarka‘ya bağlanıyor. İsveç gezilecek yerler rotanız arasında yerini almalı.

Kuzey kutbuna olan yakınlığının dışında genel olarak ılıman bir iklime sahip olan İsveç, yıl boyunca dört mevsimi bütün özellikleri ile yaşayabileceğiniz bir şehirdir. Eğer ki tatil rotanız içerisinde İsveç varsa, ön yargılarınızı yıkmanızı öneririm zira zannedildiği kadar soğuk olmayan İsveç, alışılmış hava şartlarımıza yakınlığı ile sizlere farklı iklim kuşağında üşütmeden bir tatil deneyimi sunacaktır. Ülkenin kuzey kısmında, kuzey kutup dairesine olan yakınlığı sebebiyle yaz boyunca güneşin batmadığı, kış süresince de güneşin hiç doğmadığı bir hava olayı gözlemlenebilir. Bu eşsiz doğa olayı birçok ziyaretçinin yakından takip ettikleri ve ilgilerini çeken bir durum olduğu için ülke turizmine büyük oranda katkı sağlıyor.

İskandinav Ülkelerinin Göz Bebeği

İsveç mutfağı da diğer İskandinav ülkelerinde olduğu gibi deniz ürünleri ve bolca balık çeşitlerinde hâkimiyetini koruyor. Kırmızı etin az bulunduğu ve pahalı olduğu için tercih edilmediği İsveç mutfağında, deniz ürünlerine düşkünseniz kesinlikle damak tadınıza uygun lezzetler bulmanız burada garanti.

Birçok film festivalinin yanı sıra; rock, caz ve diğer türlerde de birçok uluslararası müzik festivaline ev sahipliği yapan İsveç, eğlenmeyi seven genç nüfusu sayesinde geziniz süresince sıkılmanıza olanak vermeden, özlemini duyduğunuz eğlenceli tatil deneyimini sizlere sunacaktır. İsveç’te yaşam tüm bu güzellikleri içinde barındırıyor.