YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Avrupa Gezi Rehberi İsviçre Gezi Rehberi

İsviçre Gezi Rehberi

Almanya, Fransa, İtalya, Avusturya ve Lihtenştayn ile komşu olan İsviçre, denize kıyısı olmamasına rağmen birçok farklı doğal güzelliği bünyesinde barındırarak turistik açıdan Avrupa’nın önemli merkezlerinden biri haline geliyor.

Normal ve ılıman bir iklime sahip olan İsviçre, alışkın olduğumuz iklim şartlarına sahip olduğu için yılın her mevsiminde mevcut giyim alışkanlıklarınız ile ziyaret edebileceğiniz bir turistik merkez haline gelmiştir. Her mevsimi, kendine has özellikleri ile tam olarak İsviçre’de yaşam içinde görebilirsiniz.

Muhteşem Doğal Manzaraların Önemli Durağı

İsviçre mutfağı içinde yer alan tartışmasız en önemli besin, bütün dünya genelinde otorite haline gelerek ünlenmiş olan İsviçre çikolatasıdır. Geziniz süresince ülke içindeki birçok yerde çikolatanın farklı çeşit ve lezzetlere sahip olan ürünlerini görebilirsiniz. İsviçre mutfağından dünyaya yayılmış ve en az çikolata kadar ünlenmiş bir diğer ürün ise şüphesiz İsviçre peyniridir. Geleneksel İsviçre mutfağında da önemli bir rol oynayan peynir, günün bütün öğünlerinde sofralardaki yerini kesinlikle alıyor. Ayrıca ülkedeki büyük üzüm bağları sebebiyle, özellikle Cenevre kentinin kendine özel üretimi olan şaraplarını, ülkenin birçok noktasında tatmanız da oldukça mümkün.

Kıyı şeridi boyunca uzanan Alp Dağları, Cenevre ve Zürih Gölü, Ren şelalesi gibi birçok doğal oluşumla meydana gelmiş güzelliğe sahip olan İsviçre, güvenli ve ulaşılabilir modernlik ve gelişmiş şehir yaşantısı ile sizlere, dingin ve huzur dolu bir tatil deneyimi yaşatacak.