YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Avrupa Gezi Rehberi İtalya Gezi Rehberi

İtalya Gezi Rehberi

Güney Avrupa‘da bulunan İtalya Yarımadası üzerinde kurulu bir ülke olan İtalya, geçmişten bugüne büyük başarı ve sadakat ile bozulmadan koruduğu tarihi dokusu ve sanat kokan atmosferi ile yılın her günü kültür turizmini amaçlayan her ziyaretçisine kesinlikle unutulmayacak bir tatil deneyimi yaşatıyor. İtalya gezilecek yerler rotanızda mutlaka yer almalıdır.

Ülke genelinde etkisini büyük ölçüde gösteren Akdeniz ikliminin getirmiş olduğu sıcaklığı, ülkenin her bir noktasında iliklerinize kadar hissedebileceğiniz İtalya’da, sanat aşkının modernize şehir yaşamı ile ne kadar başarılı bir biçimde harmanlandığını rahatlıkla görebilirsiniz.

Avrupa’nın Popüler Kültür ve Sanat Duraklarından Biri

Şüphesiz dünyanın en kaliteli mutfaklarından birine sahip olan İtalyan mutfağı damaklarınız da muhteşem tatlar bırakacaktır. Dünyaya birçok önemli lezzetin de kazandırılmasını sağlama özelliğini taşıyor. Şarap, peynir ve kahvenin yanı sıra; dünyaya yayılmış bir lezzet olarak farklı makarna çeşitleri ve geleneksel tatlara bağlı kalınarak oluşturulmuş özel sosları ile İtalyan mutfağı sizlere yaşatacağı doygunluğun dışında tam olarak bir görsel şölen de sunuyor.

Ülke genelinde gezebileceğiniz birçok tarihi ve doğal güzellik bulunuyor. İtalya’da gezilecek yerler arasında Pisa Kulesi, Antik Kolezyum, Floransa Katedrali ve Roma Forumu gibi eski uygarlıklardan günümüze taşınmış birçok yapıyı ziyaret imkânı bulabileceğiniz gibi; Como Gölü, Büyük Kanal ve Vezüv Yanardağı gibi farklı çeşitlerde doğal oluşumları da görebilirsiniz.

Sanat ve medeniyetin doğduğu yer olarak kabul edilen İtalya, sizlere yılın her günü büyük bir keyif, sanatsal ve kültürel doygunluk ve lezzet dolu bir gezi keyfi sunuyor.

Kendine özgü yapısı ve doğal güzellikleriyle Venedik, İtalya'nın ünlü turizm şehridir.

Venedik Gezi Rehberi

Torino, İtalya’nın ve Avrupa’nın önemli sanayi merkezlerinden biridir.

Torino Gezi Rehberi

Siena, İtalya'nın Toskana bölgesinde yer alıyor.

Siena Gezi Rehberi

Roma, Avrupa'nın en geniş yüzeyli başkentlerinden biridir.

Roma Gezi Rehberi

İtalya'nın ünlü turizm şehri Pisa, Toskana bölgesinde yer alıyor.

Pisa Gezi Rehberi

İtalya’nın sahip olduğu en büyük şehir olmasının yanında Sicilya adasının da başkentidir.

Palermo Gezi Rehberi