YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.

Roma

Roma, Lazio bölgesindeki Tiber Nehri üzerinde yer alıyor. Ülkenin en büyük ve en kalabalık şehri. Roma tarihi, iki buçuk bin yıllık dönemi kapsar ve günümüzde pek çok modern kültüre damgasını vurmuştur. Roma İmparatorluğu M.Ö. 1. yy’dan MS 7. yy’a kadar yedi yüz yıldan uzun bir süredir Kuzey Afrika’yı da içine alan Batı Avrupa ve Akdeniz’in tamamına egemen olmuş.

Roma’nın Vatikan Şehri, dünyanın dört bir yanındaki Katolikler için en önemli yer ve şehrin MS 1. yüzyıldan bu yana Papa’ya ev sahipliği yapıyor. Roma her zaman dünyanın en büyük cazibe merkezlerinden biri olmuştur. Dünyanın en çok ziyaret edilen 50 turistik şehirleri arasında yer almaktadır. Roma’da o kadar çok şey var ki, bir Roma güzergahını kağıda dökemezsiniz! Son 2800 yıldır dünya tarihinde var olan Roma, sizi şaşırtacak ikonik yapılarla kaplı!

Neden Roma’nın şehir merkezi bir UNESCO Dünya Mirası Sitesidir diye merak etmeyin. Yemek, Roma’da keşfetmeniz gereken önemli bir husustur. İtalyan lezzetlerinin hoş menüsü, sadece bir yemekten daha fazlasıdır.