YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Avrupa Gezi Rehberi İzlanda Gezi Rehberi

İzlanda Gezi Rehberi

Atlas Okyanusu‘nun kuzeyinde Grönland‘ın güneydoğusu ile Norveç ve Britanya adalarının arasında yer alan bir ada ve Avrupa ülkesi olan İzlanda, kuzey yarım kürede bulunması sebebiyle sanılanın aksine çok soğuk bir ülke olmadığı için, rahatlıkla gezi ve konaklama imkânı sağlıyor. Ilıman bir iklime sahip olan İzlanda’nın yazları nemli ve sıcak geçerken, kışları da bulunduğu enlem hizası sebebiyle oldukça yumuşaktır. Seyahat rotanızda İzlanda bulunuyorsa; rahatlıkla bir tatil geçirip, gezinizi gerçekleştirebileceğinizi söyleyebilirim.

Önemli şehirlerinden biri olan Reykjavik içerisinde düzenlenen onlarca sanat ve müzik festivali ile İzlanda gezilecek yerler, ülke genelinde sizlere asla sıkılmayacağınız ve farklı etkinliklerden de rahatlıkla yararlanabileceğiniz bir deneyim sunuyor.

Doğasıyla Ünlü Harikalar Diyarı: Kuzeyin Prensi

Geziniz sırasında yerel lezzetler olarak biraz zorlanmanız mümkün olabilir, zira alışılagelmiş damak zevkinin dışında bir mutfağa sahip olan İzlanda’nın ülke genelinde en fazla tükettiği besinlerin başında tahmin edebileceğiniz üzere balık ve deniz ürünleri gelmektedir. Bunların dışında alkollü içeceklerin ve alkol ile harmanlanmış yemeklerinde, geleneksel İzlanda mutfağı içindeki yeri ve önemi büyüktür.

Haziran ayında oluşan ve yaklaşık 20 gün süren batmayan güneş peridoyu ile muazzam doğası ve fiyortları ile ve bunların yanı sıra; sanatsal ve kültürel anlamdaki düşkünlükten dolayı ülkenin birçok yerinde karşılaşabileceğiniz sanat evleri ve müzeler ile İzlanda’da gezilecek yerler, ziyaretçilerine sanat, keyif, doğa ve modernlik dolu bir tatil deneyimi yaşatıyor.

Coğrafi konumu ile kutup bölgesine en yakın başkent olan Reykjavik, İzlanda nüfusunun yarısını bünyesinde bulunduruyor.

Reykjavik Gezi Rehberi

Akureyri, İzlanda’nın kuzey kesiminde yer alan, doğal güzellikleri ve kültürel zenginliklere sahip yapısıyla ünlü bir şehirdir.

Akureyri Gezi Rehberi