Avrupa Gezi Rehberi Kuzey Makedonya Gezi Rehberi

Kuzey Makedonya Gezi Rehberi

Balkan Yarımadası’nın orta kesiminde yer alan Makedonya; aynı zamanda Sırbistan, Karadağ, Bulgaristan, Yunanistan ve Arnavutluk ile de komşu olma özelliği taşıyor. Karasal iklimin hüküm sürdüğü ülkede yazların sıcak, kışların ise soğuk, rüzgârlı ve kar yağışlı olarak geçtiği görülüyor. Kış seyahati olarak Makedonya’yı düşünüyorsanız sıkı giyinmenizi tavsiye ederim, zira alışık olduğumuz kış şartlarının biraz daha fazlası burada karşınıza çıkabilir.

Turizmin önemli bir gelir kaynağı olduğu Makedonya’da her yıl düzenlenen uluslararası kısa film, müzik ve sanat festivalleri de ülke gelirine büyük ölçüde katkı sağlıyor. Kültür turizmine dayalı bir gezi deneyimi yaşamak istiyorsanız, sanata vermiş olduğu değer nedeniyle geldiği cazibe merkezi konumu sizlere kültür dolu bir gezi deneyimi yaşatmayı garanti ediyor.

Büyük İskender’in Vatanı

Türk mutfağının etkilerini rahatlıkla görebileceğiniz Makedonya mutfağı içinde hamur işleri, et ürünleri ve yahniler sıklıkla karşımıza çıkıyor. Alışık olduğunuz damak lezzetine uygun birçok yiyeceği ülke genelindeki çoğu restoranda rahatça bulabilmeniz sayesinde sizlere gurme zevklerinize uygun ve doygunluk hissiyatını her zaman yaşayabileceğiniz bir deneyim sunuyor.

Sıcakkanlı halkının yardımseverliği ve şehrin güvenilirliği sayesinde merkezi gezilerinizi rahatlıkla ve uygun harcamalar ile geçirebiliyorsunuz.
Makedonya gezilecek yerler arasında St. John ve St. Sophia Kiliseleri, Jeni Cami, Üsküp Kemeri ve Taşköprü gibi birçok önemli tarihi ve mimari yapısının yanı sıra; kayak merkezleri, yeşil vadileri ve berrak gölleri ile sizlere doğayla iç içe ve kültürel birikiminizi katlayabileceğiniz bir gezi deneyimi yaşatıyor.