YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Avrupa Gezi Rehberi Malta Gezi Rehberi

Malta Gezi Rehberi

Kültürel ve tarihi miras, gezilecek müzeler ve plajları ile Malta, hem eğlenebileceğiniz hem dinlenebileceğiniz hem de birçok şey öğrenebileceğiniz bir gezi rotası. Ulaşımın kolay olması ve turistik bir yer olması da gezinizi hiç şüphesiz kolaylaştıracaktır. Görülecek yerlerin fazlalığı, iletişim ve konaklama kolaylığı da gitmek için başlıca sebeplerden birkaçı sadece. Malta’da gezilecek yerler turunuz sırasında zamanın ne kadar keyifli geçtiğini göreceksiniz.

Malta, Akdeniz iklimi etkisindedir. Serin ve yağmurlu kışlar, sıcak ve kurak yazlar sebebiyle gitmek için en iyi zaman ilkbahar ve sonbahar aylarıdır.

Malta’ya uçak ile gidilebilir, bunun dışında deniz yoluyla da ulaşım sağlanabilir. Ülke içerisinde tren ve metro bulunmadığı için şehir içerisindeki gezilerinizi yürüyerek, otobüsle, taksi veya araba kiralama yoluyla gerçekleştirebilirsiniz.

Akdeniz’in Cazibe Merkezi Şirin Adası

Malta’da alışveriş için büyük alışveriş merkezlerinden çok, küçük alışveriş yerleri bulunur. Bu yerler haricinde alışveriş yapılabilen küçük dükkânlar da mevcut. Alışveriş yapmak için küçük dükkânları tercih edebilirsiniz, fiyatları diğer yerlere göre daha uygundur. Geleneksel hediyelik eşyalar olarak dantel, örgü işleri, gümüş ve altın işçiliği ürünler ve renkli cam ürünleri alabilirsiniz. Bunun yanında yiyecek olarak da kurumuş domates, Gozo kekiği, bal, zeytin ve peynir alabilirsiniz.

İtalyan mutfağının etkisindeki ülkede yemek kültürü bu sebeple lezzetli pizza ve makarna çeşitlerini ağırlar. Bunun dışında ise tavşan eti en çok tüketilen et türü olarak göze çarpar. Malta’da mutlaka yemeniz gereken şeyler ise Pastizzi ve Hobz biz zejt.

Konaklama için oteller ve pansiyonlar mevcut. Ulaşımı göz önünde bulundurarak konaklayacak yer seçmeniz yerinde olur. Lüks oteller ya da pansiyon tercihlerinize göre size uygun olan yeri seçebilirsiniz.

Malta’da gece hayatı en canlı olan yer Paceville. Eğlenceye doymak isterseniz sağında ve solunda sıralı olarak gece kulüpleri olan Paceville’e gidebilirsiniz. Paceville içinde en popüler mekânlar ise Havana Club ve Hugo’s.

Malta’nın başkenti olan şehrin geçmişi oldukça eskidir.

Valletta Gezi Rehberi

Ortaçağ'dan kalma bir şehir olan Mdina çevresi surlarla çevrilmiş bir şehirdir.

Mdina Gezi Rehberi

Gozo adası, Malta’nın en büyük ikinci adasıdır.

Gozo Adası Gezi Rehberi