YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Avrupa Gezi Rehberi Portekiz Gezi Rehberi

Portekiz Gezi Rehberi

Tarihi, doğası ve kültürü sebebiyle en çok tercih edilen seyahat rotalarından biri olan Portekiz, turistik anlamdaki zenginliği ile vazgeçilmezdir. Burada yapabileceğiniz aktivitelerin sınırı yoktur. Su sporları, eğlence parkları, alışveriş, kültür gezileri gibi birçok aktiviteyi, turistik şehirlerinde bulabilirsiniz. Eğlenme ve gezme fırsatı bulabilir, aynı zamanda huzur veren şehirlerinde dinlene de bilirsiniz.

Yaz turizmi için gidecekseniz; en uygun zaman Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarını tercih edebilirsiniz.

Ulaşım için en pratik yol havayoludur. Ülke içerisindeki seyahatlerde otobüsleri kullanabilir ya da araç kiralayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tarih, Doğa ve Kültür Üçlemesini Fado Müzikleri İle Tamamlayın

Azulejos, pamuk ve ketenden yapılma işlemeli tekstil ürünleri ile ünlüdür. Bu tekstil ürünleri haricinde hediyelik eşya olarak sıcaklığa göre renk değiştiren horoz biblolarından bir tane edinebilirsiniz.

Portekiz mutfağı deniz ürünleri ağırlıklıdır. Siz de balık yemeklerini ve balık çorbalarını yiyebilirsiniz. Özellikle ünlü Portekiz yemekleri Pasteis de Bacalhau ve Bacalhau a Bras yemeyi unutmayınız. Klasik bir Portekiz tatlısı Belem Pastası’nı deneyebilirsiniz. Pasteis de Nata da diğer bir ünlü tatlı olarak bilinir.

Portekiz’de konaklama çözümü için, Lizbon ve Porto gibi turistik şehirlerde kalacaksanız konaklama açısından her bütçeye uygun alternatifler bulabilirsiniz. Dilerseniz otellerde dilerseniz pansiyonlarda kalın, ulaşım sorunu yaşamamak adına şehir merkezlerinde konaklamayı tercih etmelisiniz.

Gece hayatını meşhur Fado eşliğinde geçirebilirsiniz. Canlı Fado müzikleri çalan barlar ve restoranlar Lizbon gibi turistik şehirlerde bulunur.

Büyük Lizbon bölgesinde yer alan Sintra şehri Portekiz’in turizm için en önemli kaynağıdır.

Sintra Gezi Rehberi

Porto gezi rehberi

Porto Gezi Rehberi

Portekiz’in en büyük şehri olan Lizbon, Tejo Nehri’nin oluşturduğu haliç üzerine kurulu ve Atlantik Okyanusu kıyısında yer almaktadır.

Lizbon Gezi Rehberi

Avrupa’nın güneybatısında İber Yarımadası üzerinde yer alan Portekiz’in en büyük üçüncü şehridir.

Braga Gezi Rehberi