YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Avrupa Gezi Rehberi Ukrayna Gezi Rehberi

Ukrayna Gezi Rehberi

Tarihi, soğuğu ve gece hayatı ile ünlü Ukrayna, hem gidiş kolaylığı hem ekonomik bir seyahat imkânı sunması açısından gitmeyi isteyeceğiniz bir ülke. Doğası ile ünlü Kiev’e giderseniz, şehri gezdikten sonra sonu yokmuş gibi görünen ormanlarına doyabilirsiniz. Kiev dışında Odessa, Sivastopol ve Lviv gibi turistik şehirlerine de gidebilirsiniz. Tarihinden ve mimarisinden büyüleneceğiniz ülkede kendinizi başka bir dünyaya ait hissedeceksiniz.

Kış ayları oldukça sert bir soğuk yaşandığı için, kış ayları haricinde gidilmesi tavsiye edilir. İlkbahar, yaz ve sonbahar mevsimlerinde gidebilirsiniz.

Havayolu ile ulaşım en pratik yoldur. Ülke içinde otobüs, taksi ve tren gibi ulaşım araçları kullanılabilir. Kiev haricinde pek fazla alışveriş merkezi seçeneği yoktur. Alışveriş yapmak için Kiev’deki ünlü alışveriş caddesi Kreschatik Caddesi’ne ya da alışveriş merkezlerine gidebilirsiniz. Buralar haricinde, yerel dükkânlardan alışveriş yapabilirsiniz. Matruşka bebekler, votka, el sanatı ürünleri, ünlü çikolatasından ve kahvesinden satın alabilirsiniz.

Dünyaca Ünlü Gece Hayatı İle Sabahlara Kadar Eğlence

Katleta, Kievski, Barabulga ve Pelmeni yemeklerini mutlaka denemelisiniz. Bu yemeklerin yanında mayalı bir içecek olan Kvas’ı içebilirsiniz. Ukrayna mutfağı Sovyet rejimine göre şekillenmiştir, bu sebeple yemek kültüründe Sovyet etkisi görülür.

Ukrayna’da konaklama oldukça ucuzdur. Konaklamak için pek çok seçenek de vardır. Bu seçenekler; oteller, pansiyonlar veya ev kiralamadır. Tek başınıza gidiyorsanız pansiyonlarda kalmak sizin için daha ekonomik olacağı için pansiyonları veya ortalama otelleri tercih edebilirsiniz. Kalabalık bir grupla gidilen geziler için ise ev kiralama önerilir.

Ukrayna’da gece hayatı dünyaca ünlüdür ve oldukça hareketlidir. Büyük şehirleri Kiev, Odessa ve Lviv’de pek çok bar ve kulüp bulunur. Genelde geç saatte açılan mekânlar, ziyaretçilerine canlı bir gece hayatı sunar.