Balayı tatili önerileri kapsamında gidilebilecek 3 güzel ülke.

Balayı tatili önerileri kapsamında yeni evli çiftlere özel keyifli bir tatil için gidilebilecek 3 güzel yurtdışı ülkesi. Çiftlerin en mutlu ve en özel günlerinden birisi de balayıdır. Balayı planınızı yaparken sadece yurtiçi tatil paketleri ile sınırlı kalmayın. Yurt dışında gidip görmeniz gereken o kadar güzel yer varken her zaman gidebileceğiniz yerleri tercih etmeyi biraz daha erteleyebilirsiniz. Balayı için gidilebilecek ülkeler listesine göz atarak bu özel tatilinizi muhteşem bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Balayı Tatili Önerileri

Maldivler

Maldivler balayı tatili.
Maldivler balayı tatili.

En bilindik tatil yerlerinden birisi olan Maldivler belki de balayı denildiğinde ilk olarak tercih edilecek yerlerden birisidir. Hint Okyanusu’nda bulunan adalardan oluşan Maldivler; denizi, kumu ve güneşi ile sizlere unutulmayacak bir tatil yaşatmayı hedefleyen dünyadaki nadir güzellikteki yerlerden birisidir. 1200 adadan oluşan Maldivler’in 195’inde yerel halk yaşarken 86 ada otel olarak kullanılmaktadır. Diğer adalar doğal şekilde korunmaktadır. Romantik bir gece geçirmek için çiftlerin her zaman hayalinde olan bu güzel yere sizler de gidebilirsiniz. Tam olarak hayalinizdeki tatili yaparken birçok aktiviteden de faydalanma şansına sahip olabilirsiniz. Deniz altı gezileri, dalış sporları bu güzel ve doğa harikası olan yerde yapılabilecek en güzel aktiviteler arasında yer almaktadır. Eşinizle baş başa, bir palmiye gölgesinde dinlenebilir, uzun kumsallarda romantik yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Oldukça sakin ve denizin ortasına kurulmuş evlerde muhteşem bir balayı geçirmek için listenizin ilk başında Maldivler yer alabilir. Dünyada her yıl 1 milyonu aşkın turistin ziyaret ettiği Maldivler için vize gerekmediğini de belirtelim.

Bora Bora

Bora Bora balayı tatili.
Bora Bora balayı tatili

Bora Bora, Güney Pasifik’teki Fransız Polinezyası’na bağlı bir ada olarak, Türkiye’den gidebileceğiniz en uzak kara parçalarından biri. Denizin ortasına kurulmuş olan ağaç evler ile tatili tam anlamıyla yaşayabileceğiniz bir yer arıyorsanız Bora Bora sizler için en güzel ve doğru tercihlerden birisi olabilir. Dünyanın en güzel adaları arasında bulunan Bora Bora’nın en dikkat çekici özelliklerinden birisi de oldukça sakin bir yapıya sahip olmasıdır. SPA ile keyifli anlar yaşarken, adada eşinizle yapacağınız gezintiyle romantik anlar yaşayabilirsiniz. Her türlü deniz canlısını tadabileceğiniz mutfağının dışında Fransız ve İtalyan mutfaklarını da tadabilirsiniz. Jeeple safari, jet ski, rüzgar sörfü yapabilirsiniz. Yunusların sık ziyaret ettiği adada, şansınız varsa yunusların denizdeki danslarına tanıklık edebilirsiniz. Kumsalda hamakta eşinizle sallanarak, huzurun ve aşkın tadına varabilirsiniz. Tropikal iklimi, sımsıcak güneşi, altın rengi kumlarıyla; hem eğlenceli hem de sakin ve huzurlu bir balayı tatili geçirmek istiyorsanız hemen balayı tatili için rotanızı Bora Bora taraflarına çevirebilirsiniz. Fransız Büyükelçiliği’nden vize almanız gerektiğini unutmayın.

Ayrıca Okuyun: Balayı Tatili İçin En Romantik Destinasyonlar

Venedik

Venedik balayı tatili.
Venedik balayı tatili.

Balayı tatili önerileri için seçenekleri incelediğinizde her yerde karşınıza çıkacak olan yerlerden birisi de Venedik’tir. Dünyanın her yerinden balayı çiftleri bu şehre akın eder. Venedik deyince aklımıza; kanallar, gondollar, maskeler gelirken, bu güzel yerin en dikkat çekici özelliği ise kesinlikle romantizmdir. Çiftlerin bu romantik havayı soluması belki de dünya üzerinde Venedik’ten başka bir yerde düşünülemez. Kendine has eşsiz dokusu ve bununla birlikte bu ünlü şehri yeniden keşfetme şansını yakalamak için eşsiz bir balayı tatilini burada geçirebilirsiniz. Venedik; kentin romantik atmosferine, sizin de romantizminiz eklenince unutulmaz bir balayı vadediyor. Büyük Kanal’da romantik gondol turu yapabilir, San Marco Meydanı’nda espresso içebilir, Rialto Köprüsü’nün, gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Dükler Sarayı’nın ihtişamına tanık olabilirsiniz. Dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olarak kabul edilen, kültür, sanat, tarih ve romantizmin adresi olan bu güzel ve romantik şehri gezmek için balayından daha güzel bir zaman tercih edilemezdi.

Balayı Tatili İçin Daha Fazla Önerilere Göz Atın:

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.