Yurtdışı tatil seçenekleri kapsamında değerlendirebileceğiniz Hollanda seyahati hakkında bilgi.

Çok renkli, sıra dışı bir yurtdışı tatil seçenekleri ile hayatınızda unutulmaz anlara imza atmak istiyorsanız sizler için derlediğimiz en görülesi ülkeleri listeledik. Bu ülkelerin özelliklerine ve ülkelerde neler yapılabileceği gibi bilgileri edinerek sizleri sürükleyecek yöne doğru uzun ve özel olacak bir yurtdışı tatiline başlayabilirsiniz.

Yurtdışı Tatil Seçenekleri

İtalya Tatili

Cinque Terre, İtalya
Cinque Terre, İtalya

İtalya denilince akla hep pizza ve makarna gibi lezzet türleri geliyor olsa da İtalya, yemeklerinin yanı sıra oldukça köklü bir tarihe ve sanata sahip olan değerli ülkelerden bir tanesidir. Roma’dan başlayabileceğiniz turunuzu Venedik’te bitirebilirsiniz. Dilerseniz Vatikan’a geçiş yaparak Milano’ya doğru bir gezintiye yönelerek kısa bir tarihi mola verdikten sonra Milano’da seyahatinizi tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca Okuyun: Dünyanın Yedi Harikasından Biri: Kolezyum

İtalya, sizlere şahane bir gondol keyfi sunarken, çeşitli karnavalları sayesinde unutulmaz anlar yaşamanıza neden olabilir, dillere destan pizzaları direkt mutfağından tüketebilirsiniz.  Oldukça sıcak insanları, en trend moda akımları ile hem eğlenebilir hem de alışveriş keyfi sürerek dopdolu bir İtalya seyahatine imza atabilirsiniz.

Kopenhag Seyahati

Kopenhag Seyahati
Kopenhag Seyahati

Yurtdışı tatil seçenekleri kapsamında popüler bir destinasyon olan Kopenhag, şahane yapılardan oluşan liman, kanal, park ve bahçeleri ile kendine hayran bırakacak özel bir mimariye ev sahipliği yapıyor. Oldukça kalabalık olan bu şehirde; Ortaçağ’dan kalma çeşitli tarihsel yapılara sık sık rastlayabilirsiniz.

İran Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

Seyahat için tercih edilebilecek en özel şehirlerden bir tanesidir Kopenhag. Refah bir yaşam biçimine sahip olan ülke de kültür adeta buram buram kokuyor.  Klasik müzik denilince ilk akla gelen Kopenhag, sizleri seyahatiniz sırasında müzikal anlamda da doyurmaya yetiyor.

Ülkenin içerisinde bulunan kanallarda su otobüsleri ile  özel mekanlara geziye çıkabilirsiniz. Birbirinden özel evler ve her sokakta bir çalgıcı görebilirsiniz.

Afrika Seyahati

Afrika Seyahati
Afrika Seyahati

Vahşi doğa ile iç içe yaşamak fikri sizlere cazip geliyorsa; çıkacağınız seyahat Afrika yününde olabilir. Zorlu yaşam koşullarına rağmen mutlu insanları görebileceğiniz tek ülke Afrika.  Safari turları sayesinde yırtıcı hayvanlar ile temas halinde olabilir, Afrika’nın her sokağında insanlara dair çok özel hikâyeler bulabilirsiniz. Deniz tatili için en özel plajlarında deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz. Adalar ve uçsuz bucaksız ormanlarında doğanın en güzel resmini bulabilirsiniz.

Ayrıca Okuyun: Deniz Tatili Yapmanız İçin 10 Özel Neden

Dubai Tatili

Dubai Yurtdışı Tatili

Birleşik Arap Emirlikleri’nin yedi emirliğinden biri olan Dubai, son yıllarda dünyanın her köşesinden ziyaretçiyi kendine çekiyor. 200 sene önce, sadece bir balıkçı köyü olan Dubai, petrolün nimetlerinden fazlasıyla yararlanıyor. Özellikle ülkemizde kış mevsimi iken denize girmek isteyenlerin tercih ettiği emirlik, vergisiz alışveriş sebebiyle de tam bir alışveriş cenneti. Şehrin simgesi hepimizin Dubai denilince aklına gelen ilk yer olan Burj Al Arab Oteli. Otelde kalmasanız da Jumeirah Plajı’ndan oteli mutlaka görüntülemelisiniz. Yükseklik korkusu olmayanlar için Burj Khalifa’nın seyir teraslarını tavsiye ediyoruz. The Dubai Mall, biraz önce bahsettiğimiz alışverişin anıtı olarak düşünülebilir. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi 2009 yılından beri alışveriş için Dubai’ye gelenlerin mutlaka uğradıkları bir merkez. Su parkları, müzeleri ve Palmiye Adaları Dubai’ye değer katan diğer önemli nitelikler olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca Okuyun: Haftasonu Gezileri İçin Gidebileceğiniz Yurtiçi 5 Şehir

Hollanda Tatili

Yurtdışı tatil seçenekleri kapsamında değerlendirebileceğiniz Hollanda seyahati hakkında bilgi.

Yurtdışı tatil seçenekleri kapsamında değerlendirebileceğiniz özgürlükler Ülkesi olarak bilinen Hollanda, deniz seviyesinin altında yer almasıyla farklı bir ülke. Simgesi olan laleyi, yel değirmenlerini ve bisikletleri bol bol göreceğiniz Hollanda, sizlere hem sakin hem de tahmin edeceğinizden daha hızlı bir tatil yaşatabilir. Amsterdam’da şehri kaplayan kanalları, meydanları, kiliseleri görebilir, meşhur “I Amsterdam” yazısı önünde fotoğraf çekilebilirsiniz. II. Dünya Savaşı’nda gördüğü ağır tahribattan sonra doğası ve modern yapılarıyla dikkat çeken Rotterdam’da Kübik Evler’i ziyaret edebilir, kültür sanat denince akla gelen Eindhoven’da özellikle çağdaş sanata doyabilirsiniz. Yine Lahey, Delft, Utrecht, Groningen, Volendam gibi bir çok önemli Hollanda şehrinde bu güzel ve farklı ülkenin tadını çıkarabilirsiniz.

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun. Size yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.