Bir nevi sandviç olan Keetwurst, bol ketçaplı bir soslu sandviçtir.

Her telden ve her mutfaktan yemek çeşitlerini kolayca bulabileceğiniz Berlin mutfağı, et yemekleri konusunda yoğun çalışan bir dünya mutfağıdır. Domuz, dana ve tavuk eti oldukça fazla kullanılır. Berlin’de sosis, en fazla tüketilen besinlerin başında geliyor. Yaklaşık 1500 farklı sosis türü sadece Berlin’de bulunuyor.

Yurtiçi yemeklerimizden biri olan döneri Berlin sokaklarında rahatlıkla bulabilmek de mümkün.

Schnitzel Holstein

Alman Mutfağı: Şinitzel
Alman Mutfağı: Şinitzel

İneğin memesi kullanılarak hazırlanan şnitzel, en çok dikkat çeken Berlin yemekleri arasında bulunuyor. Almanlar tarafından çok sevilen bu tadı sizlerde tatmak isterseniz yeme içme restoranları olarak Borchardt isimli lokantayı tercih edebilirsiniz.

Bockwurst

Alman Mutfağı: Bockwurst
Alman Mutfağı: Bockwurst

Dana, domuz, tavuk, kuzu ve hatta balık ile yapılmış sosis ile hazırlanan Bockwurst, oldukça değişik bir lezzettir. Tadını merak ediyor ve denemek istiyorsanız en iyi yapan mekân olarak Kreuzberg’de bulunan Curry 36’ı önerebiliriz.

Döner Kebap

Türk Mutfağı: Et Döner
Türk Mutfağı: Et Döner

Bildiğimiz ve ülkemizde yaygın olarak yapılan döner Berlin sokaklarında da en çok tüketilen pratik yemeklerin başında geliyor. Hem ucuz hem de oldukça leziz. Ama en iyi kim yapıyor derseniz Berlin’e gitmişken tabii ki Türk işletmecisi olan Mustafas Gemüse Kebap’ta yemenizi önerebiliriz.

Eisbein

Alman Mutfağı: Eisbein
Alman Mutfağı: Eisbein

Eisbein, en sevilen et yemekleri arasında bulunuyor. Domuz butunun kızartılması ile hazırlanan yemek, buharda ya da haşlama yöntemi kullanılarak pişiriliyor. Yanında ise kesinlikle lahana turşusu tüketilmesi gerekiyor. Çünkü Berlin halkı bu şekilde tüketiyor.

Sizlerde eisbein nasıl bir tat diye merak ederek yemek isterseniz Zur Letzten Instanz‘da denemenizi tavsiye edebiliriz.

Currywurst

Alman Mutfağı: Currywurst
Alman Mutfağı: Currywurst

Berlin denilince ilk akla gelen klasik yemeklerden biri olan Currywurst, Herta Heuwer isimli malzemenin ketçap ve worcester isimli sosu ile harmanlaması sonucu hazırlanıyor. Özel bir tutma çatalına sahip olan yemek, şehrin en özel tatlarından biridir. Ev yemekleri ve restoran yemekleri olarak sıklıkla tüketilmektedir. Bu özel Berlin lezzetini sizlerde gitmişken yemek isterseniz en iyi hazırlayan yer olarak Konnopke’s Imbiss‘i tercih edebilirsiniz.

Ketwurst

Alman Mutfağı: Ketwurst
Alman Mutfağı: Ketwurst

Bir nevi sandviç olan Keetwurst, bol ketçaplı bir soslu sandviçtir. Sokaklarda seyyar satıcılar sıklıkla satmakta ve popüler bir aperatif yemektir.

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.